none
datagridviewdeki verilere sqlden karşılıklarını getirmek RRS feed

 • Soru

 • Selamlar

  Şöyle birşey yapmam lazım bir datagridviewe excel veriler çekiyorum toplam 4 sütün bu sütünlardan birinde yer alan verilere görede sqldeki viewde olan karşılıklarınıı getirmek istiyorum.Yani 4 sütunun yanına düşeyara gibi birşey yaparak viewdeki 4-5 sütunu çekmek istiyorum.Bu şekilde bir çalışması olan varmı yada nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyleyecek olan.

  Teşekkürler.

  29 Haziran 2012 Cuma 21:13

Yanıtlar

 • Mehmet Bey merhaba;

  Öncelikle datagridview'a datasource olarak bağladığınız veri tabanına ek olarak kolonlar ekleyebilirsiniz. Edit özelliğini aktive ederek diğer kolonları read only yaparken yeni eklediğiniz unbound kolonların ilkine ID'yi girerek o ID ile veri tabanındakini karşılaştırıp diğer kolonlara da o ID'ye karşılık gelen diğer eklediğiniz kolonları sorguyla doldurabilirsiniz.

  Kolay gelsin.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  4 Temmuz 2012 Çarşamba 12:24