none
MVC ile PDF print RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar,

  MVC projemde PDF olarak kaydettiğim dosyayı çıktı almak istiyorum. page.print() istemiyorum, mümkünse kayıt edilen pdf'i print alabileyim. PrintDocument sınıfını inceledim ancak tam olarak nasıl kullanabilirim, bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.


  Just a .net developer.

  29 Ağustos 2016 Pazartesi 22:31

Tüm Yanıtlar

 • MVC projemde derken bu web değil mi? Eğer web ise bu konuda hakikaten sıkıntıların var demek. Benim bilebildiğim en tutarlı yol flash paper kullanmak ki o da çok zahmetli bir olay diye hatırlıyorum. Konuya uzak biri olarak araştırmanızı tavsiye ederim. Tabi yine de diğer arkadaşlardan gelecek cevapları beklemenizde fayda var.

  Fullstack Developer

  30 Ağustos 2016 Salı 04:48
 • Aha yine flash geldi :) Ruhu çirkin o kızın, bırak artık.

  PrintDocument'i kullanırsan o çıktı sunucudan çıkacaktır işine yaramaz.

  Javscript kullanarak bir dokümanın seçilip bastırılması mümkün değil. Ya plugin kullanacaksın ya da aşağıdaki linkteki gibi flashı tarayıcıda okumayı seçen kullanıcıları hedef alacaksın.

  http://stackoverflow.com/questions/10296783/html-print-embed-file


  30 Ağustos 2016 Salı 05:51
  Moderatör
 • Sabah uyandığımda aklıma gelen şey böyle birşeyin normal şartlarda olamayacağı oldu. :) O yüzden biraz CSS biraz JS çözmeye çalışacağım. Aslında istediğim şey; A5 çıktı aldırabilmek. Bilgisayarda PDF plugin olsun yada olmasın, hazırlanın sayfanın çıktısını A5 olarak alabilmeli. Hiç server-side bir işlem olabileceği aklıma gelmedi :)

  Teşekkürler yardımlarınız için.


  Just a .net developer.

  30 Ağustos 2016 Salı 09:03
 • Flash candır öyle deme :)

  Fullstack Developer

  30 Ağustos 2016 Salı 09:06
 • kullanıcıların pdf i download etseler, ardından kendileri print etse olmuyor mu? readere gerek te yok, çoğu browser render ediyor zaten pdf'i

  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com


  30 Ağustos 2016 Salı 09:32
  Moderatör