none
Yönetim paneli hakkında RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar, şu anda var olan projeme area ekleyerek yönetim panelimi orada Admin altına hazırlıyorum.

  Sorum şudur: ben bir proje olarak yönetim panelini hazırlasam ve sonra da derlenmiş halini örneğim www.domain.com/admin altına atsam, MVC bana bundan ötürür hata verir mi yoksa çalışır mı?

  25 Mart 2015 Çarşamba 12:26

Tüm Yanıtlar

 • Ben iki farklı layout oluşturdum. Ve bunlardan biri user için biri admin içindi. Sonra bunları klasörlere bölerek tek projede iki yapıyı hallettim. Böylece 2 yapıyı da tek projede çıkarttım.

  Mail Blog Web Site

  25 Mart 2015 Çarşamba 12:36
 • Merhaba,

  MVC herhangi bir sorun çıkartmaz, ancak /admin klasörüne map edilmiş bir virtual directory olması gerekmekte veya IIS üzerinden admin klasörüne sağ tuş ile tıklayarak Convert To Application butonuna basmanız gerekmekte. Yani normal bir asp.net projesi için ne yapıyorsak o, MVC olduğu için ekstra bir sorun olmayacaktır.

  25 Mart 2015 Çarşamba 12:37
 • Öncelikle Areas kullanmadan önce biraz araştırsak ne yapıyor nasıl yapıyor buna gerek kalmayacak. Sebebide şu. Sen oluşturduğun area'ı (okurken bi garip oluyor ama.. :)) registration ediyorsun. Yani senin Admin diye bir Area'n varsa AdminAreaRegistration diye bir class'ında var ve burada route'ing olayını ayarlayabilirsin. Sonra sen projeni publish ettiğinde zaten www...../admin dediğinde ilgili route'ngi admin alanı içinde yapacak. Yani senin bir alan oluşturup oraya çıkarmana falan gerek yok.

  Burada ki sorununda cevabıda bu. Senin örnek aldığın dosya bunu area'da yapmıyor. Doğal olarak App_Start klasörünün altında ki RouteConfig.cs dosyasını esas alarak yönlendirme yapıyor. Ama sen bir area yarattığın için route'ngide ayarlamam lazım. Yani bu kısmı kopyala yapıştır ile olmaz. İlk senaryonda .../admin yazdığında route config ayarına bağlı olarak Senin Controller klasörünün altında AdminController diye bir class arıyor. Çünkü admin route configde ki ayarında Controller'a karşılık geliyor.


  • Düzenleyen Berdann 25 Mart 2015 Çarşamba 12:39
  25 Mart 2015 Çarşamba 12:38
 • Bunu tek bir proje olarak yapmak istememin sebepleri vardı kendimce, bu paneli başka proje de yine çalıştırmak istediğimde area kopyalıyorum örneğin, diğerine yapıştırıyorum bir sürü sorunlar çıkıyor düzeltiyorum onları tek tek falan, dedim hani bu şekilde yaparsam en azından kendimce çözüm bulmuş olurum, eğer mantıktan ziyade hatalı bir uygulama şekli olacaksa vazgeçeceğim.

  Teşekkürler.

  25 Mart 2015 Çarşamba 12:44
 • Zaten bunu yapabiliyorsun. Soner sana farklı bir yöntem anlattı. Altinok düşündüğün şeyi nasıl yapacağını anlattı. Bende Area kullanıyorsan zaten bunu route config ile yapabileceğini anlattım. Burada kaçırdığın nokta ne?
  • Düzenleyen Berdann 25 Mart 2015 Çarşamba 12:50
  25 Mart 2015 Çarşamba 12:50