none
İç İçe GridView Kontrolü Kullanımı RRS feed

 • Soru

 • Merhaba Arkadaşlar,

  Yapmak istediğim tam olarak şudur.

  Sayfamda bir adet ana GridView bulunmakta ve bu Gridview içerisinde Anket soruları listelenmektedir.

  GridView a bir buton ekledim ve bu butona tıklandığında yapmak istediğim tıklanan satırın altına başka bir Gridview göstermek.

  Butona tıklandığında diğer Alttaki Gridview ı veritabanından dolduracağım ve bunu o satırın altında göstereceğim.

  GridView ın RowDataBound metodunda bu işlemi yapmam gerektiğini düşünüyorum fakat yeni bir grdiview ın o satırın altına nasıl gömeceğimi bilmiyorum. Şöyle birşey asp.nette vardır düşüncesindeyim. Gridview ı HTML çıktısı olarak föndürmek. Eğer bunu yapabilirsem o satırın hemen altına bu kontrollü gömebilirm düşüncesindeyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  21 Ağustos 2011 Pazar 13:42

Yanıtlar

 • gridView içerisine bir adet TemplateField ekleyin ve onun içerisine de bir GridView ekleyin. dışarıdaki gridView' i normal bir şekilde bind edin ve dışarıdaki gridView' in RowCommand event' inde tıklanan butonun bulunduğu satırda FindControl ile içerideki gridView' i buldurup, onu bind edin. 
  http://www.mehmetx.com
  21 Ağustos 2011 Pazar 19:47
  Yanıtlayıcı
 • Merhaba Mehmet bey,

   

  Söylediğiniz şekilde yaptım. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Bu şekilde yaptığımda istediğim sonucu alamadım. Yapmak istediğim master - detail ilişkisidir.

  Yani ben butona bastığımda detay gridim yanda ayrı bir kolon olarak değilde tıklanan satırın hemen altına gelecek şekilde gelmesini istiyorum.

  http://demos.devexpress.com/ASPxGridViewDemos/MasterDetail/MasterDetail.aspx ilgili linkte olduğu gibi yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Bunu nasıl yapabileceğimi bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler


  Erhan İMREN
  • Yanıt Olarak İşaretleyen Erhan İMREN 22 Ağustos 2011 Pazartesi 18:00
  22 Ağustos 2011 Pazartesi 17:26

Tüm Yanıtlar