none
bir karar vermem gerek RRS feed

 • Soru

 • Bir süredir asp.net webform'da kendimi geliştirdim küçük çaplı siteler yaptım.Bu aralar, hatta uzun zamandır aklımda bir fikir var tutamı tutmazmı çok düşündüm sonra tutmasada yapmaya karar verdim beni çok geliştirceğini umuyorum çünkü.Biraz geniş bir proje olacak en azından tek başına yapılan bir proje için geniş diyebilirim.Ancak kısa bir süre önce mvc öğrenmeye başlamıştım bu projeyi mvc ile mi yapsam webform ile yapsam kararsız kaldım mvc'den bihaberim öğrenmeye başladım ama çok yabancıyım mvc'ye o nedenle webform'la yapmayı düşündüm  mvc ne kadar sürer bilmiyorum.Forumdaki bazı moderatörler ve ileri gelenler bilgi düzeyimi azçok bilirler özellikle onların yorumunu çok merak ediyorum webform yerine mvc'yi hızlıca kavrayıp başlayabilirmiyim acaba uzun süredir erteliyordum bu fikri artık çok ertelemek istemiyorum.


  • Düzenleyen NScoder54 13 Nisan 2016 Çarşamba 17:21
  13 Nisan 2016 Çarşamba 17:17

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • MVC ile yapın. Cünkü

  Bir şekilde başlamaz ve webform'a iyice alışırsanız daha sonra MVC ile geliştirme yapmaya kalktığınızda tıkanıp kaldığınız her noktada "Ben bunu web formda şöyle kolayca yapıyordum" deyip vazgeçiyorsunuz. O yüzden ne kadar erken o kadar iyi.


  http://pgnchess.com

  13 Nisan 2016 Çarşamba 17:32
 • MVC

  Zaten biz milletçe kodyazmayı seviyoruz. Adam bize helikopter vermiş biz senelerce eşeklerle çıktık tepeye. webforms yalan oldu gitti zaten.


  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com

  14 Nisan 2016 Perşembe 06:54
  Moderatör
 • MVC

  Zaten biz milletçe kodyazmayı seviyoruz. Adam bize helikopter vermiş biz senelerce eşeklerle çıktık tepeye. webforms yalan oldu gitti zaten.


  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com

  Önay abi sayesinde tanıştım bende MVC ile boşa uğraşıyormuşum aspx ile MVC Razor candır :) daha bilmediğim ne yönleri var aceba
  14 Nisan 2016 Perşembe 07:13
 • çok teşekkürler  biraz uğraşçaz artık mantıklı olanı yapmakta fayda var.
  14 Nisan 2016 Perşembe 14:26