none
Gridcontrol Listeleme RRS feed

  • Soru

  • Arkadaşlar bir wpf form ve sql 2014 te 2 adet table var, ilk table TBL_STOK ikincisi TBL_MUADIL, formda iki adet gridcontrol var, tablelerde integer olarak ID, STOKID, MUADILID var. Benim yapmak istediğim şey gridcontrol1 de bir stok seçildiği zaman ikinci gridviewde o stoğa ait olan muadillerin listelenmesini istiyorum. stok kayıtı yapılırken hem stok hemde bir gridviewden muadıl kodları ekleniyor ve ben stok deçildiğinde ikinci gridde muadillerinde listelenmesini nasıl yapabilirim. Yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
    24 Mart 2016 Perşembe 20:36

Tüm Yanıtlar

  • 2 tablo arasında foregion key ilişkisi olacak anladığım kadarıyla devexpress kullanıyorsunuz 2 tane bindingsource kullanmalısınız gridcontrolde click here to create a new level yazıyor tıklayıp level oluştutrup gridviewe dönüştürüp gridviewlerin datasourcelerini seçmelisiniz ardından gridviewden option detailsden enablemasterviewmodunu true yapmalısınız.
    24 Mart 2016 Perşembe 23:08
  • peki bu bahsettiğim stok seçildiği zaman muadillerinde diğer gridde listelenmesi olayını nasıl yapabilirim. yani kayıt sırasında stokıd ve muadılıd paralel olacak ikiside aynı o zaman stokıd ye göremi listeleteceğim.
    25 Mart 2016 Cuma 12:59