none
C# SaveFileDialog RRS feed

 • Genel Tartışma

 • C#'ta bir basit hesaplama programı yazıp setup'ını oluşturdum ve programı kurdum. Kullanıcı yapılan hesabın sonucunu yine bu programın uzantısı olarak kaydetmesini sağlamak istiyorum. SaveFileDialog metoduyla yapabilir miyim? İnternette araştırdığıma göre formatlar genelde resim ve text üzerine. Bu arada hesaplamada görsel sonuç bulunuyor yani text olarak kaydedemem. Ya görüntü olarak almalıyım ya da kullanıcı o kaydı açtığında program üzerinde o sonuç açılmalı. Bunu nasıl sağlayabilirim?
  25 Aralık 2016 Pazar 11:25

Tüm Yanıtlar

 • SaveFileDıalog ile kullanicinin saklamak istedigi dosya ismini alabilirsin.

  Hesaplamada gorsel sonuc bulunuyorsa, gorselini goruntu olarak saklayabilirsin, ancak bence gerek yok. Onun yerine json ya da xml formatinda hesap sonucunu (ya da hesaplanma oncesi parametrelerini) saklarsin, o dosya secildiginde gorselini hazirlayip gosterirsin (ornegin gorselin bir chart ise series'i sakladigin veriden doldurursun).

  25 Aralık 2016 Pazar 11:47
  Yanıtlayıcı
 • Görselden kastım grafik sınıfını kullanarak kullanıcıdan aldığım verilerle panel üzerinde çizgiler çizdiriyorum(kırmızı çizgiler);  

  http://i.hizliresim.com/g2W7gQ.png


  25 Aralık 2016 Pazar 13:15
 • serileştirmeyi kullanabilirsin.istediğin dosyanın içine istediğin imajı ve texti yazabilirsin.hem de harddisk te çok az bir alanda.

  sssa

  25 Aralık 2016 Pazar 13:48
 • Peki o zaman serileştirmeyi deneyeceğim yorumlar için teşekkürler.

  25 Aralık 2016 Pazar 14:03
 • Görselden kastım grafik sınıfını kullanarak kullanıcıdan aldığım verilerle panel üzerinde çizgiler çizdiriyorum(kırmızı çizgiler);  

  http://i.hizliresim.com/g2W7gQ.png


  Tamam iste o cok basit bir vektor grafik. Gorselin kendisini saklaman gereksiz. Verileri sakla. Bunu gorunce, SaveFileDialog da gereksiz bence. Onun yerine bir database de sakla (ornegin LiteDB ya da Sqlite). SaveFileDialog yerine de kullanicidan saklanan degerler icin dosya adi yerine "aciklama" alirsin. aciklama, tarih, degerler gibi saklarsin. 
  25 Aralık 2016 Pazar 21:15
  Yanıtlayıcı
 • Anladım hocam teşekkürler.
  26 Aralık 2016 Pazartesi 15:09