none
Bir textbox'ta virgülle ayırarak veritabanına kayıtlı olan isimleri yazmak,yazarken ototamamlama ile tamamlaması RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar herkese.

  Ben bir textbox'ta virgülle ayırarak veritabanına kayıtlı olan isimleri yazmak istiyorum.Fakat her isim girdiğimde gerisini kendi tamamlasın istiyorum. ilk elemanı girerken tamamlama yapıyor ama virgülden sonra isim girince tamamlamasını nasıl yapabilirim?

  AnaTablo ve MarkalarTablo adında sql server da 2 tablom var. MarkalarTablo'nun id'si AnaTablo'ya FK olarak verildi.Programda MarkalarTablo'ya bağlı text box var auto complete özelliği ile yeni sipariş oluştururken MarkalarTablo'dan verileri çekiyorum. Sorum şöyle ben bir textbox'ta birkaç marka id'si tanımlamak istiyorum ve bunlar auto complete olarak gelsin istiyorum. Örneğin 111,222 girdim ikinci girdiğimide otomatik tamamlasın, ama malesef MarkalarTablo da ayrı satırlar olduğu için virgülden sonrasını otomatik tamamlamıyor. Bunu nasıl yapabilirim? Acaba tablolarım arasında bağlantıyı mı yanlış kuruyorum?

  Çok karışık anlattım, ama umarım anlaşılmıştır. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

  Teşekkürler.


  18 Aralık 2019 Çarşamba 08:38

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Autocomplete'i fonksiyon olarak yazarsanız, sonrasında textbox içinde "eğer basılan tuş virgül ise" kontrolü yapıp, tekrar o fonksiyonu çağırırsanız belki olabilir bir deneyin.

  19 Aralık 2019 Perşembe 06:40