none
C# Setup Diğer Bilgisayarda Neden Çalışmıyor(can not connect database error 26) RRS feed

 • Genel Tartışma

 • İyi günler,

  C# ta yazmış oldugum bir proje var veritabanı ile bağlantılı. Setup aldığımda kendi bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor fakat sql server ve .net  4.5 veya diğer sürümleri olmayan bir bilgisayarda kurmaya çalışınca hata veriyor. 

  Araştırdım ve sql ve .net i setup içerisine ekledim. Diğer Bilgisayarda kurmaya çalıştıgım zaman kuruluyor fakat işlem yapamıyorum. can not connect database error 26 hatası alıyorum. Çok araştırdım fakat bi türlü sonuca ulaşamadım.  

  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  13 Nisan 2017 Perşembe 15:00

Tüm Yanıtlar

 • Bu hata genellikle sql servisi çalışmadığı için olur. Servisin çalışıp çalışmadığını kontrol edip, eğer çalışmıyorsa çalışır hale getirmen lazım. Aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin.

  https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa331793(v=VS.71).aspx

  http://stackoverflow.com/questions/6667799/c-sharp-start-windows-service-programmatically

  umarım faydalı olur. kolay gelsin.

  13 Nisan 2017 Perşembe 19:24
 • Connection stringinizi kendi bilgisayarınıza göre yapmış ve öylece bırakmış olabilirsiniz. Bu durumda adı/IP'si başka olan bir makinede SQL kurulumunu yapsanız bile erişemezsiniz. Connection stringinizi yazarsanız daha net cevap alabilirsiniz.

  pgnchess.com

  dergikapaklari.com

  13 Nisan 2017 Perşembe 22:04
 • Sorunumun biraz daha farklı oldugunu anladım , bikaç kullanıcının ortak kullanabileceği bir veritabnına ihtiyacım var bu nedenle bi servera ihtiyacım var galiba
  15 Nisan 2017 Cumartesi 07:31
 • Sorunumun biraz daha farklı oldugunu anladım , bikaç kullanıcının ortak kullanabileceği bir veritabnına ihtiyacım var bu nedenle bi servera ihtiyacım var galiba
  15 Nisan 2017 Cumartesi 07:32
 • Merhaba Furkan,

  26 numaralı hata SQL Server Instance adının hatalı yazılması durumunda oluşur. Muhtemelen SQL Server'ın Express Edition'ını kuruyorsun. Express Edition varsayılan olarak Named Instance olarak kurulur ve bir Named Instance'ına (varsayılan olarak) Connection String'indeki Server Name / Data Source alanına sadece Local IP veya bilgisayar adını yazarak bağlanamazsın.

  Bu konuda Ocak ayında yazdığım referans yazısını okumak isteyebilirsin diye paylaşıyorum.

  http://ekremonsoy.blogspot.com.tr/2017/01/basvuru-kaynag-sql-server-baglant.html


  http://ekremonsoy.blogspot.com | http://www.ekremonsoy.com | @EkremOnsoy

  15 Nisan 2017 Cumartesi 08:59