none
SQL Server'da Görevler Ayrılığı (Separation of Duties) RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Güvenlik giderek kurumlar için daha da çok önem kazanmaktadır. Bu doğrultuda kurumlar önemli verilerini korumak amacıyla kullanıcı ve yöneticilerin yetkilerini minimum seviyeye çekmek istemektedirler.

  En basit ifadesiyle görevler ayrılığı ilkesi kurum için tehditleri ve güvenlik açıklarını önlemek üzere kullanıcıların yetkilerini düzenlemektir. Görevler ayrılığı ilkesini benimseyen kurumlar, tüm yetkilere sahip SQL Server DB yöneticilerinin yetkilerini de düzenlemeye ihtiyaç duymaktadırlar.

  SQL Server 2008 R2 yasal uyumluluk ve güvenlik uygulamalarını gerçekleştirmek üzere gerekli olan tüm araçları bünyesinde sunmaktadır. Görevler Ayrılığı ilkesinin gereksinimlerini uygulayarak verilerin korunmasını sağlarken, DB yöneticilerinin de verimli çalışmaya devam edebilmeleri için neler yapılması gerektiğine dair sunduğumuz makale için: SQL Server Seperation of Duties

  Kaynak: http://www.microsoft.com/turkiye/technet/ebulten.mspx

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!  5 Temmuz 2011 Salı 08:36