none
Sql2008R2 Replikasyon Hataları RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Öncelikle sql serverla aram çok iyi olmadığı için mesajı uzunca yazacağım, sabırınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Sql2008r2 üzerinde replikasyon ile ilgili bri sıkıntım var. Olayı özet geçecek olursam sıkıntım şu şekilde. Workgroup ortamında 2 adet sql serverım bulunmakta.1.serverımda bulunan 2 adet Dbyi, diğer sqlservera replike etmek istiyorum.

  1.serverda publications ayarlarında dbyi seçip, snaspshot olarak karşıya atmasını istiyorum.Snapshot agent security ayarlarında  sql agent service accountu kullan diyorum, publishere bağlanırkende sa şifresini kullansın diye sa ve şifresini giriyorum.

  2.serverda subscriptions oluşturukende, push metdonu seçtim. Yine 2.servera replike edince aynı isimli DB oluşsun diye wizardda db create edip, yine aynı şekilde distribution agent security ayarlarında  sql agent service accountu kullan diyorum, subscriber bağlanırkende sa şifresini kullansın diye sa ve şifresini giriyorum. Yalnız db tableların geçtiğini görüyorum ama boyutu küçük olarak kalıyor. Ve event viewerda aşağıdaki gibi hata alıyorum. Schedule işlemini gece için ayarladım. Ertesi gun baktıgımda yine buna benzer error eventlar üretiyor.

  Bu işlemi test etmek için, videolar ve makaleler inceledim doamin ortamı ile anlatım yapılmış. Bu nedenle workgroup ortamı oldugundan sa şifresini kullanarak test ortamımda denedim. Yeni Dbler oluşturup içerisine tablelar oluştrudum çalışıyor. Ama producitonda çalışan sql serverıma yapınca hatalar alıyorum . Sql serverlar aynı versiyona sahip, testte eventlar temız. Workgroup ortamıdan sql replıkasyonu hatasız nasıl yapabilirim?

  Teşekkürler.


  www.ugurdemir.net

  31 Temmuz 2013 Çarşamba 11:23

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Hata mesajını paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Bu arada Replication ile ilgili aşağıdaki yazılar yönlendirici olabilir.

  http://www.ahmetkaymaz.com/?s=Replication+


  Ahmet Kaymaz
  http://www.ahmetkaymaz.com
  C# VB.NET ASP.NET kitabı

  31 Temmuz 2013 Çarşamba 12:35
 • Merhaba,

  Sizin yazılarınızda okumutum, gerçekten güzel bilgiler. Aldıgım hataları resimde görebilirsiniz.

  Sqlagent$sunucuadı 318 Alert engine, 312 alert engine ve 14151 mssql hatalrını almaktayım. Replikasyonu test suncuumda yapabiliyorum .Ama productionda  4gb ve 250 mblık dbler için yaptgımda karşı taraftaki dbye 4 mb olarka geçiyorlar ve bu errorları üretiyorlar, napıcamı bilmiyorum şuan açıkçası.

  Teşekkürler.


  www.ugurdemir.net

  31 Temmuz 2013 Çarşamba 12:45