none
DDL ile seçilen veriye göre SQL 'den veri çekme RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar ,

  ASP.NET 'de ana sayfama arama tablosu eklemek istiyorum. Kategori ve Islem tablosu aşağıda ki gibi , seçilen veriye göre buton a tıkladığımda arama.aspx sayfasına yönlendirmek ve ilanı datalist ile orada göstermek istiyorum ,nasıl yapabilirim ?

  Problemim tam ID filtrelemesi yapmaması, mesela KategoriID si Daire olan bir ilan seçtiğimde ilan açıklamalarında,başlıkta her hangi bir yerde daire yazısı geçse dahi bunları listeliyor bu güvenlik açığını kapatmayı beceremedim. Ben, kullanıcının, KategoriID si 1, yani Daire olan ilanları seçtiğinde ve IslemID den satılık ilanları seçtiğinde bunları filtrelesin istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Kategori tabom şu şekilde ,

  1	Daire
  2	Müstakil Ev
  3	Villa
  5	Arsa
  6	Residence
  7	Çiftlik Evi
  8	Yazlık
  9	Kooperatif
  10	Bina
  11	İş Yeri
  NULL	NULL

  Islem tablom bu şekilde

  1	Satılık
  2	Kiralık
  3	Günlük Kiralık
  NULL	NULL
  5 Mart 2018 Pazartesi 07:48

Tüm Yanıtlar

 • Eğer yanlış anlamadı isem, ilanlar tablo yapısı hatalı kurulmuş.

  Eğer yapı hatalı kuruldu ise, burada çözümü anlatmam çok uzun sürer ve çok fazla ek soruyu cevaplamam gerekir. Onun yerine emlak sitesi anlatan basit bir kitap alıp işi temelden çözmenin size büyük faydası olur. Yapı hatalı ise bu sorunu aşsanızda karşınıza bir sürü sorun çıkacaktır. O sorunlarıda yamalarla çözseniz, elinizde çalışan bir gulYabani  proje olacaktır.

  Sorunu yanlış anladıysam, yazdıklarımı unutun. :)

  12 Mart 2018 Pazartesi 09:23