none
ASp.Net İnstagram RRS feed

 • Soru

 • Asp.Net ile oluşturduğum projemde İnstagram hesabımda ki takipçi sayısını ve takip edilen kişi sayısı gibi bilgileri çekmek istiyorum.Yardımcı olacak veya ilgili türkçe kaynak bilen var mı?
  29 Temmuz 2018 Pazar 19:23

Tüm Yanıtlar

 • instagram apisi kullanabilirsiniz.

  https://www.instagram.com/developer/

  29 Temmuz 2018 Pazar 21:43
 • Hocam peki  buradan Asp.Net kullanarak veri çekmem için öğrenmem gereken konu nedir? Web Service mi yoksa farklı konularda var mı?
  29 Temmuz 2018 Pazar 23:23
 • C# da bu iş için HttpClient nesnesini kullanabilirsiniz.

  "Benceher web programcısı Internet nedir? Nasıl Çalışır? bilmeli. Bilgisayar ağları konusunu iyice öğrenin derim. 


  www.cihanyakar.com

  30 Temmuz 2018 Pazartesi 10:19
 • Artık Instagram, Facebook, Swarm, Twitter gibi birçok sosyal medya sitelerinde "Verilerimi Indir" şeklinde bir bağlantı söz konusu. Eğer local bir çalışma yapacaksan, yani anlık takipçilerini görmek isteyeceksen bu yöntem işe yaramaz. Fakat yalnızca tek seferlik istiyorsan söyleyeceğim bu yöntem işine yarar. Bu veriyi Instagram'dan talep ettiğinde JSON verisi sunuyor sana daha sonra bu JSON verilerini okuyup, bir tabloya kaydedebilirsin.

  İkinci bir yöntem ise Web Api kullanmak. Web Api ile veri çekme örneğine bakarsan işini halletmiş olursun. Burak Selim Şenyurt'un bu konuda çok iyi bir makalesi var. Mayıs 2013 yılında yazdığı "Asp.Net Web Api için Sayfalama Tekniği" isimli makale işini görür. Linki paylaştım. 

  buraksenyurt.com/post/AspNet-Web-API-Paging
  7 Ağustos 2018 Salı 11:59