none
klasörleri debug içerisinde göremiyorum RRS feed

 • Soru

 • merhaba, projemde kullanmak için bir klasör oluşturdum. sadece form ile yüklenen fotoğrafları o klasörde tutacağım ama projeyi çalıştırdığımda o klasör bedug içerisinde olmuyor. oluşturduğum boş klasörü debug içerisinde projeyi çalıştırdığımda otomatik oluşturmasını nasıl yaparım. ayrıca oluşturduğum başka klasörlerde var örneğin atama adında bir klasörüm var atamalarla ilgili formlarımı bu klasöre taşıdım debug ettiğimde sorun yok çalışıyor ama atama klasöründeki forma atama.frmAtama fr = new atama.frmAtama(); yolu ile gitmem gerkiyorken frmAtama fr = new frmAtama(); yolu ile gitmem normalmi?
  • Düzenleyen zynpnvl 17 Nisan 2020 Cuma 20:48
  17 Nisan 2020 Cuma 20:44

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Selamlar, klasörü elle oluşturduğun halde göremiyormusun?  

  birde forma giderken hangi klasör içinde olduğundan ziyade formun namespace alanında ne yazdığı önemlidir.

  eğer klasör yok ise, kontrol edip yok ise oluştur diyebilirsin

   if (!Directory.Exists(Environment.CurrentDirectory + @"\images"))
              {
                  Directory.CreateDirectory(Environment.CurrentDirectory + @"\images");
              }


  Yanıtları yardımcı olurlarsa yanıt olarak işaretlemeyi ve yardım sağlamazlarsa işaretlerini kaldırmayı unutmayın; bu, aynı veya benzer soruna çözüm arayan diğerlerine yardımcı olacaktır.

  17 Nisan 2020 Cuma 21:18
 • yok murat bey anlatamadım galiba, fotograflar diye bir klasör oluşturm projemde bu klasöre proje üzerinden fotograflar yüklenecek projeyi çalıştırdığımda boş olan klasör debug içerisinde görünmüyor, ben manuel oluşturuyorum, söylemek istediğim projeme klasör attığımda projeyi çalıştırdığımda o klasör debug içerisindede olsun.
  17 Nisan 2020 Cuma 21:34
 • Deleted
  18 Nisan 2020 Cumartesi 00:34