none
PostgreSQL Select Hatası RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar SQL Server katagorisinde PostgreSQL konusu açıyorum ancak ne yapacağımı bilemediğim için böyle açtım. Bir yanlışım varsa affola..
  Şimdi sormak istediğim şu Postgre kullanarak bir proje oluşturdum. Ard arda 3 kayıt girip kayıtları listelemek istediğimde karşıma 16 satır geliyor, bu gerek programdan baktığımda, gerekse pgadminden baktığımda aynı. Neden 3 kayıt eklemiş olmama rağmen bana aynı kayıtları defalarca listeleyerek gösteriyor?

  Örnek olarak bu ekran görüntüsünü paylaşıyorum sizlerle, 5 ayrı tablom bulunmakta. 4'ü bir tabloya fk olarak bağl. FKlarda yanlışlık olduğunu düşünmüyorum çünkü gerek MSSQL'de gerekse MySQL'de aynı mantıkla tabloları oluşturdum sorunsuz çalışırken Postgrede "Select" değiminde böyle bir sonuçla karşılaşıyorum. Fotoğraftaki gibi aynı id değerinden birden fazla getiriyor pgAdmin. Haliyle hazırlamış olduğum programda da birden fazla id'si aynı olan veriyi getiriyor ve yanlışlık burada başlıyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

  5 Nisan 2019 Cuma 02:51

Tüm Yanıtlar

 • Ortada sadece bir resim var, select sorgusu, tablo yapıları, ornek veriler yok.

  MySQL'de aynisinin oldugundan emin misin? Aynisi olsa bile, neden MySQL sonucunun dogru oldugunu düşünüyorsun? Internette ararsan, "neden MySQL kullanmamalıyım" diye yazılan yazılarda MySQL'in ciddi hatalari anlatılıyor.

  5 tablom var derken besini de join ile bağladım demek istediğini varsayarsak, 1-coklu bağlantılarda 3 kayıt icin 16 kayit almak anormal durmuyor.

  5 Nisan 2019 Cuma 11:13