none
Excel formatında bir tablo nasıl yapabilirim? RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Asp web uygulamam için bir tablo oluşturmam lazım. Excel'den yapılan işlemleri bu tabloda yaptırmak istiyorum. Bu tabloya girilen verileri sql veri tabanına kayıt ettirmem gerekiyor. Asp.net'in excel desteği sunduğu bir framework var mıdır? Araştırmalarım sonucu JExcel ile karşılaştım. Bu konuda bilginiz var mı ? JExcel'i nasıl kullanabilirim,ihtiyaçlarımı karşılar mı? Her türlü öneriye,örneğe ihtiyacım var. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  --------------------

  I need to create a table for my asp web application. I want to make the operations made from Excel in this table. I need to register the data entered in this table to the sql database. Is there a framework that asp.net offers excel support? I came across JExcel as a result of my research. Do you have any knowledge about this topic ? How can I use JExcel, will it meet my needs? I need all kinds of suggestions, examples. Can you help me please?

  2 Eylül 2020 Çarşamba 14:28

Tüm Yanıtlar

 • Örnek olarak şunları da inceleyebilirsin


  Devexpress 
  https://demos.devexpress.com/ASPxSpreadsheetDemos/Features/Formulas.aspx

  TextControl
  https://docs.textcontrol.com/textcontrol/asp-dotnet/article.techarticle.formulas.htm  Sorunuzun yanıtı bu ise "Yanıt Olarak Öner" olarak işaretleyin, eğer faydalı bir yorum ise "Oy Ver"erek forumun işleyişine katkıda bulunabilirsiniz


  2 Eylül 2020 Çarşamba 14:40
 • Her turlu oneriye acigim dediginiz icin ekliyorum:

  Spread

  Bu arada tam olarak ne yapmak istediginizi anlayamadan:

  -Epplus (nuget)

  -Google spreadsheet  Blog
  How to create a Minimal, Reproducible Example
  The way to Go.
  World's most advanced open source (object-) relational Database.
  Flutter (for mobile, for web & desktop.


  Not: Temelin geri zekali arkadasi Idris bu mesaja da atlayip ne kadar aptal oldugunu bir kez daha belgeleyebilir. Kendisinin tek marifeti beni takip edip, neden her soruya cevap verdigimi, yardim etmeye calistigimi sorgulamaktir. Bu beyinsiz zavalliya, aptal oldugunu hatirlatmayi unutmayiniz.

  2 Eylül 2020 Çarşamba 15:09
 • Teşekkür ederim inceledim fakat devexpress büyük bir bütçe benim için. ihtiyacım olan şey asp web sayfamda gridview benzeri bir tablom olması ve excelde yaptığım işlemleri web sayfamda yapmaya başlamak,verileri sql veri tabanımda tutmak istiyorum.
  3 Eylül 2020 Perşembe 07:42
 • Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Yapmak istediğim şey; Google sheet ile excel üzerinden işlemlerimi gerçekleştirmekteyim. İşlemlerimi artık asp web projem içerisinden yürütmek istiyorum. Gridview tablosuna benzer bir tablom olmalı ve excelde yaptığım işlemleri bu tablo üzerinden yapmalıyım. Ve sql veritabanına kayıt edebilmeliyim. Bu tabloya en yakın excel formunda hazır tablolar var mıdır direkt entegre edebileceğim? 
  3 Eylül 2020 Perşembe 07:45
 • GridView benzeri bir sey ariyorsaniz, GridView kullanabilirsiniz. Anlamakta gucluk cekiyorum sorunuzu. Bir ton javascript grid de var, webgrid mesela. 

  Excel diyorsaniz, yukarida verdigim linkleri incelediniz mi, ilki biraz pahali ama her turlu oneriye acigim demistiniz.
  Blog
  How to create a Minimal, Reproducible Example
  The way to Go.
  World's most advanced open source (object-) relational Database.
  Flutter (for mobile, for web & desktop.


  Not: Temelin geri zekali arkadasi Idris bu mesaja da atlayip ne kadar aptal oldugunu bir kez daha belgeleyebilir. Kendisinin tek marifeti beni takip edip, neden her soruya cevap verdigimi, yardim etmeye calistigimi sorgulamaktir. Bu beyinsiz zavalliya, aptal oldugunu hatirlatmayi unutmayiniz.

  3 Eylül 2020 Perşembe 10:35
 • devexpress yada telerik gibi bir alt yapı kullanmadan, doğrudan excel benzeri işlemleri yaptıra bileceğiniz bir gridview oluşturmak oturup hızlıca yapabileceğiniz bir iş değil.

  bizim verdiğimiz örnekler dışında codecanyon gibi platofromlarda ücretsiz birkaç yapıda bulabilirsiniz. yada javascript temelli birkaç api. ama "Excel Benzeri" durumunu karşılamaz.

  gireceğiniz formüller topla,çarp, böl gibi basit işlemlerden oluşuyorsa dgridview kullanın, veri tabanına yazdığınız komutu split edip işleme alabilirsiniz. ama daha geniş bir yapı için size detaylı bir yol veremeyiz ne yazık ki. yada alın şu komponenti kullanın diyemeyiz.

  • kurumsal bir yazılım geliştiriyorsanız devexpress'e yada telerik'e yapacağınız ödeme bence göze alınabilir. 
  • server size aitse yerel excell dosyası kullanıp bu dosyaya aktarıp geri gridview'e çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • javascript ve jquery ile basit işlemler için kendiniz bir kütüphane oluşturabilirsiniz.
  • c# ile basit işlemler için kendiniz bir kütüphane oluşturabilirsiniz.

  vesaire vesaire......


  Sorunuzun yanıtı bu ise "Yanıt Olarak Öner" olarak işaretleyin, eğer faydalı bir yorum ise "Oy Ver"erek forumun işleyişine katkıda bulunabilirsiniz

  3 Eylül 2020 Perşembe 11:24