none
SQL Sorguları RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  Windows 2008 R2 üzerinde SANAL bir makinede çalışan bir muhasebe programımız vardır.Program aracılığıyla LAN ortamında client'ler tarafından müşteri bilgieri çağrıldığında oldukça ağırdan almakta ve performans problemi yaşanmaktadır.SQL veritabanlarında database temizlenmesi veya verilerin şişmesi gibi bir problem sözkonusu mu?SQL tabanlı çalışan şirketlerde SQL tabanıyla çalışan programın performansı nasıl arttırılır.Konuyla ilgili olarak yardımlarınızı bekliyorum.Sunucu configürasyonu aşağıdaki gibidir

   

  HP DL380 G7

  16 GB MEMORY

  INTEL XEON 12MB L2 2.83 CPU RAID-5 OLARAK DİAYN EDİLMİŞTİR.

  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 28 Haziran 2011 Salı 08:57
  21 Haziran 2011 Salı 22:35

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,
  SQL server için optimizasyon ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca özellikle yavas calişan sorguları profiller ile tespit edilerek bu sorgular uzerinde iyilestirme yapılabilir.
  22 Haziran 2011 Çarşamba 06:25
 • Buradaki makalede ayrıntılı şekilde anlatılmış.


  Make everything as simple as possible, but not simpler.
  22 Haziran 2011 Çarşamba 08:20
 • Mevcut makaleyi elimden geldiğince incelemeye çalıştım.Ama yazılıma uzak olduğumdan ötürü yapmam gerekeni tam olarak algılayamadım.Aslında aramızda bu problemi ben çözebilirim.Şirketinizin datalarını izleyebilir ve kontrolünü sağlayabilirim diyebilecek bir arkadaşa ihtiyacım var:) benim işim Hyper-V,Active Directory Yönetim yapılandırması,Exchange Yapılandırma v.s:)SQL konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar ya.
  22 Haziran 2011 Çarşamba 21:40
 • Veritabanına gönderdiğiniz sorgular belli mi? Sorgularda kullandığınız kolonların index-leri var mı? Örneğn: Select * From Tablo1 Where Field1 = ? gibi bir sorgun varsa Field1 kolonu için index oluşturmalısın.
  Make everything as simple as possible, but not simpler.
  23 Haziran 2011 Perşembe 06:59
 • yufi selamlar,

  Sorun devam edyor mu geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  İyi çalışmalar.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  27 Haziran 2011 Pazartesi 14:15
 • Emre Selam,

  Ya yardımların için saol ama dediğim gibi ben SQL alanında iyi değilim ne yapmam gerektiğini ve yazılım bilgim olmadığından ötürü bilmiyorum.Bilmediğim bir dala giripte verilerde problem yaratmak istemiyorum.Bu nedenle SQL den anlayan bu problemi çözecek arkadaşımız varsa iletişime geçmek isterim dedim:(

  29 Haziran 2011 Çarşamba 08:23