none
Mvc Herkese Ait Panel RRS feed

 • Soru

 • Merhaba arkadaşlar ...
  Asp.Net MVC ile herkese ait bir panel nasıl oluşturulur ?
  Mesela bir Site Aidat uygulamasında her hane kendi aidatlarını, kapıcı ödemelerini online olarak kendi hesabına giriş yaparak görebilecek.
  Veri tabanı yapısı nasıl olmalıdır?
  Proje 50 dairelik bir proje. Repository Pattern gibi desenleri kullanmak mantıklı olur mu , yoksa sadece basit bir Mvc ile halledilebilir mi?
  Teşekkür Ederim
  24 Nisan 2018 Salı 06:51

Tüm Yanıtlar

 • Konu ile ilgili böyle bir cevap geldi başka bir forumdan ne anlatmak istiyor acaba

  This is your homework, and considering all the options together with their pros and cons before starting to code is part of the task.

  Instead of thinking "this pattern", "that pattern", or "MVC"; instead of "what database do I need?" think about the project and the tasks it needs to perform. Consider a user and what he needs to do with the app, then work out how he needs to interact with it, and what data is flowing and being modified when. Come up with an outline specification for the whole project which covers all of this, and then look at implementation details afterwards. 
  Selecting "a pattern" in advance forces the project down a route that may not be at all suitable - and it's really hard to admit "I was wrong" and throw loads of work away and start again in a different direction. So try to avoid that by working out in advance what you need to do, and then finding pattern(s) and structures that fit!

  24 Nisan 2018 Salı 08:27
 • Yardımlarınızı bekliyorum
  25 Nisan 2018 Çarşamba 11:18
 • Merhaba; Standart bir MVC projesi işinizi çözecektir. Veritabanı olarak EntityFramework ile birlikte SqlServer kullanabilirsiniz. MVC şablondan proje başlatırsanız kullanıcı kayıt, giriş ve rol atama gibi özellikleri eklemek ile uğraşmazsınız. Seviyenizi(yazılımsal olarak) bilmediğim için net bir yol haritası veremiyorum. Aklınıza takılanları sormaya devam edebilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  25 Nisan 2018 Çarşamba 12:09
 • Teşekkürler yanıt için

  Şöyle yapsam doğru olur mu ,bir kullanıcıyı veritabanında diğer tablolalara bağlasam sonra veriyi çekerken o kullanıcıya ait istatistikleri çekmek gibi yani ;

  Şimdi bütün kullanıcı verileri aynı tablolarda saklanacak , verileri çekerken herkesin ayrı paneli olacağı için 

  veri karışıklığının olmaması lazım bilmiyorum anlatabildim mi acaba 

  Teşekkür Ederim

  25 Nisan 2018 Çarşamba 15:07
 • Kullanıcı bilgileri ile diğer işlem bilgilerini farklı tablolarda tutmak gereklidir zaten. Örneğin

  Accounts tablosunda kullanıcı adı, parola, rol bilgileri var,

  Suite tablosunda Daire No; Daire sakini bilgileri 

  Subscriptions tablosunda aidat ödeme bilgileri şeklinde tablolara ayırmanız mantıklıdır.

  Verileri bağlamak için Kullanıcı Kimlik No (ID) veya Kullanıcı Adı bilgilerini kullanabilirsiniz.

  26 Nisan 2018 Perşembe 08:36