none
Php Soap Servis Hakkında RRS feed

 • Soru

 • Uzunca zamandır aklıma takılan bir konuydu bu bir projemde daha php servisden gelen verilerle projemi geliştirmem gerekiyor. Burada verilen servisde her response sonucu için sürekli sınıfları kendim yazmaktan bıktım artık. Birde php servisi olduğu için yarısı attribute yarısı node vs karışık. Hiç bir obje vs yok. 

  .Net servislerindeki gibi bu işlemi servisi dahil ettiğimizde otomatik sınıflarını typelerini oluşturan bir araç var mı converter tarzı? Yoksa hala elimizle tek tek yazacakmıyız bu şekildeki php ile yazılmış servisler için?

  12 Kasım 2013 Salı 12:07

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Tam istediğim olmasada bi nebze şu şekilde çözüm getirdim arkadaşlar;

  http://www.yazilimnotlari.com/makale-1096-xml-den-xsd-uzantili-dataset-ve-c-sharp-class-olusturmak

  linkten xsd dosyaları ile visual studio Command Prompt aracılığı ile xsd.exe aracılığı ile schemalar sayesinde cs lere cevirebiliyoruz xml'leri.

  Her ne kadar kullandığım servis bana geriye string olarak xml respons dönsede hiç yoktan iyidir bu şekilde...

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Özgür Tekbaş 18 Kasım 2013 Pazartesi 10:37
  12 Kasım 2013 Salı 14:31
 • Belki de ben yanlis anladim, bu dediklerin web servis degil mi? Yanlis anlamadiysam ve web servis ise VS yaziyor zaten.
  12 Kasım 2013 Salı 16:22
 • SOAP bir standart. WSDL'i gösterdiğinde VS bundan senin için sınıfları ve client oluşturamıyor ise o SOAP servisi büyük ihtimalle SOAP standartlarının dışında yazılmıştır.
  12 Kasım 2013 Salı 16:27
  Moderatör
 • SOAP bir standart. WSDL'i gösterdiğinde VS bundan senin için sınıfları ve client oluşturamıyor ise o SOAP servisi büyük ihtimalle SOAP standartlarının dışında yazılmıştır.

  Evet Cihan bey sınıfları ve client oluşmuyor... Hepsini ben oluşturmak zorunda kalıyorum, standart dışı bir servis. Karmaşık bir node ve attribute yapıları var çileden çıkartıyor.

  Son çare xsd dosyaları oluşturarak cs'lere çeviriyorum yukarıdaki şekilde. Dönen xml sonucu ise parse ederek o cs'lere doldurmaya çalışıyorum. Şuan çözüldü gibi problemim.

  Ama böyle saçma bir servis ilk defa kullanıyorum.


  • Düzenleyen Bahar B 12 Kasım 2013 Salı 18:57
  12 Kasım 2013 Salı 18:56