none
Buton ile kendi formunu tekrar çağırmak RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar,

  Daha çok acemiyim bir sorunla karşılaştım işin içinden çıkamadım.

  Sorum şu ;

  bir formum var bu formun içindeki buton ile bu formun textboxlarının bilgilerini oluşturduğum dizinin 1 elemanına atayıp 2 . elaman için aynı işlemleri yapmak istiyorum.

  Kaydet butonuna bastığımda bilgileri dizinin 1 . elemanına kaydedip tekrar karşıma Bilgi girebileceğim ve kaydet butonuna basabileceğim bir form çıkmasını istiyorum. Aynı form üzerinden bunu yapabilir miyim?

  Teşekkürler.

  25 Aralık 2015 Cuma 18:51

Tüm Yanıtlar

 • Soru pek anlaşılır değil ama dizinden kastın bir bileşen mi veritabanı mı anlamadım. Mesela Gridview, Listview, Listbox gibi.

  kdrgny@outlook.com

  25 Aralık 2015 Cuma 21:22
 • Merhaba

  minyatür bir rezarvasyon-satış işlemi yapmaya çalışıyorum. bir kaç formdan oluşuyor. Rezervasyon yaparken Rezarvasyon sınıfı 1- n yolcu sınıfı olarak composition bağlıyorum. Sorum şu Yolcu bilgileri gir formunda yolcu sayisi kadar yolcu bilgisi girmek istiyorum ama beceremedim. Yani bi form düşünün yolcu adı yolcu soyadı yolcu tcno ve yolcu tipi(ögr,ögretmen vsvs) içeriyor. Bu bilgileri rezervasyon classına composit bağladığım yolcular dizisine atamak istiyorum. ilk girdiğim 1. yolcu için 2. si 2. yolcu için. 

  Kendimi ifade edememiş olabilirim umarım anlarsınız.

  25 Aralık 2015 Cuma 22:53