none
Soru RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Arkadaşlar merhaba C# ile ilgili kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Şirketler mülakat yaptıklarında C# ile ilgili neler soruyorlar ne gibi kodlama yapmamızı istiyorlar. Tabii sadece şirketler için geçerli değil normal olarak da yazılım seviyemizi ölçmek için bu tarzda sorular olan kişiler varsa lütfen paylaşabilir mi?

  4 Temmuz 2017 Salı 19:31

Tüm Yanıtlar

 •  

  Mülakatta ben CV'den hareket ederim. Geçmiş projelerindeki deneyimlerini anlatmasını isterim ve buradan sorular sorarım. Kullandıkları mimariler, neden onları seçtiler, performans problemlerini nasıl hallettiler vb. Böylece o projeyi yaparken bir şeyler öğrenebilmiş mi? Yaptığı şeyin farkında mı? Kötü yönlerini biliyor mu? Kendini geliştirmeye hevesli mi yoksa bilginin üzerine yatmaya niyetli mi? Gibi... soruların cevaplarını alırım.  

  Diğer türlü gidip class nedir, struct nedir gibi basma kalıp yaklaşmak ezberci zihniyet ürünü olarak geliyor bana. Eğer mülakatta böyle sorular geliyorsa o şirketi tekrar düşünün derim.

  Başka firmalardan işittiklerim ise vakti olan firmalar basit algoritmalar yazdırıyorlar diğerleri ise temel kişilik soruları sorup deneme sürecine alıyorlar.. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı yani. 
  6 Temmuz 2017 Perşembe 21:16