none
dinamik listview oluşturma RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba, ben veritabanımdaki kayıtları listview ile gösteriyorum. Ama benim 3 tablom var 3 ü de ayrı sql ve veritabanına bir tablo daha eklenirse benim onu 4 listview yapmam gerek. İstiyorum ki tablodaki veri artınca listview sayısıda artsın. Bunu nasıl yapabilirim.  
  12 Kasım 2015 Perşembe 06:40

Tüm Yanıtlar

 • Bu kurduğunuz yapının doğru olduğundan eminmisiniz? Diğer konu ListView database işlemleri için uygun değildir, GridView kullanmalısınız.

  www.mvcblog.org
  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com

  12 Kasım 2015 Perşembe 07:05
  Moderatör
 • Ben listview geldi ilk aklıma doğru olup olmadığını hiç düşünmemiştim eğer gridview le yapılıyorsa onla araştırma yapayım o zaman
  12 Kasım 2015 Perşembe 07:12
 • Aklınızla kodu match etmeye çalışmayın. GridView ikinci konu,

  Esas "sonradan tablo ekleme" mantığınız doğru mu? önce onu bi gözden geçirmelisiniz. Projeizin yapısından bahsederseniz değerli arkadaşlar var, bir çok öneri alabilirsiniz.

  Bence sonradan tablo eklemek gibi bişey yanlış bir düşünce.


  www.mvcblog.org
  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com


  12 Kasım 2015 Perşembe 07:17
  Moderatör
 • Şimdi şöyle yazılım yapıyoruz devamlı bilgiler geliyor bunu tabloya döküyoruz.Bende web sitesi olarak bu verileri hazırlıyorum. Yaparken işlemi düşündüm ama aklıma böyle geldi. Ondan dinamik olarak nasıl yapabilirim dedim sizin önerileriniz benim için daha önemli
  12 Kasım 2015 Perşembe 07:33
 • Doğru mu anlıyoruz bilmiyorum ama son cevabınızdan ben şöyle bir şey anladım: Veritabanında müşteri, ürün, kullanıcı vs artık her ne içinse onunla ilgili bilgileri sakladığınız bir tablo var. Yeni bir kayıt eklemeniz gerektiğinde bunları ona ait ayrı bir tabloda mı saklıyorsunuz. Mesela müşteri olduğunu farzedelim. A firmasının bilgisini A tablosunda, B firmasının bilgisini B tablosunda saklıyorsunuz. 

  Yanlışlarımı düzeltin lütfen çünkü anlattıklarınız çok yüzeysel ancak bu kadarını anlayabildim :)


  Her şeyi denediğin halde yapamadıysan henüz denemediğin şeyler var demektir.

  12 Kasım 2015 Perşembe 13:11