none
[Yardım] google'da indexlenen URL'ler & SEO RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Kurduğum sitede canonical etiketlerindeki linkleri http://www.site.com/sayfa.aspx/ şeklinde eklemiştim. Halbuki sitemap'imde bu bağlantılar http://www.site.com/sayfa.aspx şeklinde olmasına rağmen canonical'da tanımladığım şekilde indexlenmiş. Bağlantılarım http://www.site.com/sayfa.aspx/ şekilde indexlenmiş iken google'da bunlara tıkladığınızda sayfa.aspx/ şeklinde olduğu için bir dizin daha varmış gibi algılıyor ve sitedeki imajlar görünmüyor. 

  Ben bunların tamamını canonical etiketlerimde sonraki / işaretlerini kaldırarak, http://www.site.com/sayfa.aspx olarak düzelttim ve google bu şekilde tekrar indexlemiş ancak sayfalar bu sefer iki şekilde index'te görünüyor;

  a) http://www.site.com/sayfa.aspx/

  b) http://www.site.com/sayfa.aspx

  Sormak istediğim soruya gelecek olursam;

  Ben robots.txt'de sayfa şekilleri sayfa.aspxolanları Disallow: /sayfa.aspx/ şeklinde eklersem "a" şıkkındaki gibi olan linkler index'ten çıkartılır mı ? Gerçi forumdaki üstadlardan olan Soner Bey (Soner KOYLU) "robots.txt'ye gerek yok. Google zamanla kaldırır" demişti. Ama benim kafama takılıyor sürekli. Bir konu daha açıp sormak istedim.

  Teşekkürler.

  16 Ağustos 2014 Cumartesi 00:02

Yanıtlar

 • Doğru  eğer düzeltmelerini yaptıysan google zamanla düzeltir.

  Eğer sitende hangi sayfaların test edildiğini öğrenmek istiyorsan google.com a gir ve 

  site:emresarikaynak.com

  info:site:emresarikaynak.com

  Gibi sorgularla görebilirsin

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Fırat Boyan 16 Ağustos 2014 Cumartesi 10:24
  16 Ağustos 2014 Cumartesi 07:27