none
C# kullanarak aynı ağa bağlı başka bilgisayarların Grup İlkelerini değiştirebilmek mümkün mü? RRS feed

 • Soru

 • Üzerinde çalıştığım bir program gereği aynı ağa bağlı bilgisayarları tek bir noktadan yönetebilmem gerekiyor. Yönetmekten kasıt aslında Grup İlkelerine müdahale edebilmek. Örneğin "Masaüstündeki Belgelerim simgesini kaldır" gibi. Bu mümkün müdür, eğer mümkünse örnek bir kod parçası veya fikir edinebileceğim bir link paylaşabilir misiniz?

  Windows Grup İlkeleri


  .Net Developer

  28 Mayıs 2019 Salı 08:36

Tüm Yanıtlar

 • Bunu cmd yada powershell penceresinde komut ile yapabiliyorsanız aynı işi c# ile de yapabilirsiniz. Bunun için gerekli exe leri ve parametrelerini bulun, cmd de deneyin, çalışıyor ise System.Diagnostics.Process classı ile bunu C# ta yaptırabilirsiniz.

  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com

  28 Mayıs 2019 Salı 09:08
  Moderatör
 • O bilgisayarlara bir şey yüklemeden yapacaksanız bunun için o bilgisayarların aynı domain'de olması (active directory nedir? diye araştırın)  ve sizin domain yöneticisi olmanız gerekiyor. Sonrası ister AD arayüzünden ister C# ile yaparsınız.

  Bir şey yükleyecekseniz şu soru ve cevaplarını inceleyin:https://stackoverflow.com/questions/2266797/how-to-apply-windows-group-policy-using-net


  www.cihanyakar.com


  28 Mayıs 2019 Salı 09:08
 • Bu durumda iki seçenek var gibi gözüküyor. Ya client bilgisayarlara serverdan gelen istekleri dinleyecek bir soket uygulama yazıcam ya da Cihan hocamın dediği gibi ActiveDirectory olayını öğrenerek yapıcam. Teşekkürler

  .Net Developer

  28 Mayıs 2019 Salı 09:37