none
TFS yardım RRS feed

 • Soru


 • Çok küçük bir sorunum var , TFS hakkında bilginiz varsa , ben bir dosyada değişiklik yaptığımda diğer kullanıcının o dosyada değişiklik yapmamasını nasıl sağlarım ?
   1) Team -> Team Project Settings-> Source Control -> "Allow Multiple Checkouts" seçili değil.
   2) Team -> Team Project Collection Settings-> Source Control -> WorkSpace Settings -> Server Work-spaces seçili.

  dosya üzerinde de check out for edit diyip gelen seçeneklerden de Check in allow other user to check out but prevent them from checking in seçilmesine rağmen başka kullanıcı o dosya üzerinde değişiklik yapabiliyor ve sadece diğer kullanıcı check in yaparken o dosyanın lock olduğunu söylüyor direk diğer kullanıcı o dosyaya tıkladğında lock olsun gibi bişey varmı ? 
  20 Ağustos 2013 Salı 12:28

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Check in allow other user to check out but prevent them from checking in deki ticki kaldır.
  20 Ağustos 2013 Salı 13:20
 • Sorunu çözdük biz tfs 2012 kurduk , onun genel bir problemı varmış , projeyi acarken kullanıcının proje üstündeki workspacini location' ı default olarak locak beliritiyor , olması gereken server , local olduğundan dolayı ben ne kadar değiştiririsem değiştiriyim sadece check in anında benı tanıyor server . Biz o ayarı server yapınca ben dosya üstünde değişiklik yaptığım anda diğer kullanıcı dosya üstünde değişiklik yapamıyor , TFS ' in önceki sürümlerinde otomatik server oluyor. TFS 2012 o ayarı sana bırakmış :/
  20 Ağustos 2013 Salı 14:05