none
web usercontrol ekleme RRS feed

 • Soru

 • bir web site yapıyorum bir web userconrol oluşturdum (bu usercontrol içinde butonlar textboxlar vs barındırıyor)

  mesela "a" isimli bi sayfam var bu sayfa açıldığında oluşturduğum webusercontrolden altalta 5 tane eklesin bunu nasıl yapıcam?

  vb.nette yapmıştım ama iş webformlara gelince kafam karıştı

  bide dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsedeyim mesela bu eklenen controllerin sayfanın başındaki menülerle üst üste gelmemesi lazım ben bunun için şöyle düşündüm bu menü kısmının altına bi panel koydum ama bu eklenen kontrollerin panel içine yerleşmesini nasıl sağlıyacaz?

  bide mesela panele 3 tane ekledik sığmadı panel içersinde bir scrool bar açılıp diğer eklenenleri de scroolbar ile görebilmek istiyorum.

  dediğim gibi vb.nette bunu kendi kendime yapmıştım ama bunu aspnette yapamadım yapmak istediğimi umarım anlatabilmişimdir

  yada başka bildiğiniz önerdiğinizbir yöntem varsa öneriye açığım şimdiden üstadlarıma teşekkürlerimi sunarım.

  26 Haziran 2015 Cuma 00:23

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Asp .Net mi MVC mi?

  Asp .Net te 

  her aspx dosyasının bir adet aspx.vb adlı bir kod dosyası olur. Bu dosyayı aç VB.Net te yaptığın gibi yap

  MVC de

  View de foreach döngüsüyle yapabilirsin.

  26 Haziran 2015 Cuma 07:04
 • tam cevap verceksiniz diye bi kural yok herkes bildiği kadarını yazsa biraz ilerlemiştik bile 20 kez görüntülenmiş ama tek bi r cevap yok :F
  26 Haziran 2015 Cuma 07:05
 • Öyle bir soru soruyorsun ki, "önce gaz ve toz bulutu vardı" dan başlamak gerekiyor.

  HTML, CSS bilmeden bu işlere kalkışmışsın, hatta Olcay'ın ne dediğini bile anlamayacak kadar olaya uzaksın, şimdi sana ne cevap verelim ki? Vereceğimiz en iyi cevap :"Önce HTML ve CSS öğren" olurdu. 


  www.mvcblog.org
  e-mail: onay[nokta]yalciner[at]hotmail[nokta]com  26 Haziran 2015 Cuma 07:10
  Moderatör
 • tam cevap verceksiniz diye bi kural yok herkes bildiği kadarını yazsa biraz ilerlemiştik bile 20 kez görüntülenmiş ama tek bi r cevap yok :F

  Yahu sen VB .Net te yapmıştım yazmadın mı? Ben de kafa karışıklığını gidermek için VB ortamına geç orda daha önce yaptığın gibi yap dedim. Farklı yolu yok mu var ama ben sana aşina olduğun şeklini söyledim. Repeater kullanımını araştırabilirsin.

  Not : Araştırma yapmak forumlara soru sorup sonra gelen cevapları okumak demek değildir. Bir teknoloji, component, control vs yayınlandığı zaman onu yayınlayan kişi veya kurumlar nasıl kullanılacağıyla ilgili döküman oluştururlar. Microsoft için MSDN, Apple için develop.apple.com, developer.xamarin.com, developer.devexpress.com vb gibi. Buralara girersin hem konu ilgili en doğru bilgiye ulaşırsın hem de püf noktaları, kullanımla ilgili detaylar varsa onları öğrenirsin. Hiç olmadı çalışacağından emin olduğun örnek kodları bulursun.

  26 Haziran 2015 Cuma 07:24
 • tmm nası yaptığımı çözdüm  ama asp.net ortamına uyarlaması bayağı sancılı olacak gibime geliyo
  • Yanıt Olarak İşaretleyen NScoder54 26 Haziran 2015 Cuma 12:28
  26 Haziran 2015 Cuma 12:28