none
Sharepoint Configuration Wizard- Can not connect to database master RRS feed

 • Soru


 • I did everything on sql configuration manager. I turn off the firewall. Current user I have authorized sysadmin. i can not connect to database, please help..

  Error picture

  https://ibb.co/h2ZksS

  12 Nisan 2018 Perşembe 14:06

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Delilcakir,

  Sırasıyla yapman gerekenleri elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

  1. SharePoint sunucusundan SQL sunucusuna ping atmaya çalış. SPSQLSERVER sunucusunda firewall ı kapattıysan ping'lerin ulaşması gerekmektedir.
  2. SharePoint sunucusunda denetim masasından program ekle kaldır bölümünden Windows bileşenleri ekle kaldır kısmından Telnet Client'ı yükle. Daha sonra cmd ekranında "telnet spsqlserver 1433"  (tırnak işaretleri olmadan) komutunu çalıştır ve 1433 portuna erişip erişemediğini kontrol et.
  3. Conf. Wizard ekranında database server kısmına SPSQLSERVER yazman gerekmekte.
  4. Yine aynı ekranda Dtabase Name olarak SharePoint_Config yazmalı.
  5. Aynı ekranda Database Access Account kısmında username kısmında (tırnak işaretleri olmadan) "domainAdi\kullaniciAdi" (mesela domain\sp_farm gibi) ve password kısmına ilgili hesaba ait parolayı yazman gerekiyor.
  6. Database Access Account için kullandığın hesap SQL Server'da dbcreator ve securityadmin rollerine sahip olması yeterlidir.

  Konu hakkında detaylı bir makaleden faydalanmak istersen https://hasankoroglu.com/2015/10/25/sharepoint-2013-yazi-dizisi-15-sql-server-2014-kurulumu-2/ adresindeki makalemden faydalanabilirsin.

  İyi çalışmalar.


  13 Nisan 2018 Cuma 12:36