none
ASP.NET ile Bilgi Güvenliği Uygulamaları RRS feed

  • Soru

  • Arkadaşlar merhabalar. Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Sizlere sormak istediğim birkaç sorum var. Öncelikle durumu izah edeyim. Bu yıl "Bilgi Güvenliği Uygulamaları" başlığı altında bir bitirme projesi yapacağım. Bitirme projesini aldığım hoca ile konuşup fikir aldığımda benden aşağıdaki gibi bir proje yapabileceğimi söyledi:

    • ASP.NET ile tasarlanmış bir satış sitemiz olduğumu varsayalım. Bu herhangi bir şeyin satışının yapıldığı bir site olabilir, fark etmez. Kullanıcı bu siteden alışveriş yaptığı sırada, bilinen şifreleme algoritmalarından (3DES, AES, RC4, RSA vb.) biri veya birkaçı ile kullanıcının güvenli alışveriş yapması sağlanacaktır. Yani arka planda bu şifreleme algoritmalarından birinin veya birkaçının çalışmasını istiyorum.

    Sorum ise şu: Böyle bir site yapmak mümkün müdür? Birde şöyle bir şey eklemek istiyorum; eğer aklınıza bu konu ile ilgili başka bir proje fikri gelirse (daha önce yapılmış veya yapılmamış) benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

    Not: Daha önce 3. sınıfta C# ile "Soket Programlama İle Şifreli Mesajlaşma" adında bir proje yapmıştım. Bu proje masaüstü bir proje olup kullanıcılar şifreli olarak mesajlaşabiliyor ve isterlerse şifreli mesajları çözebiliyorlardı. Yani bu konu hakkında az da olsa bilgim var diyebilirim.

    5 Ekim 2015 Pazartesi 08:11

Yanıtlar