none
Sql 2008 Express yükleme hatası alıyorum. RRS feed

 • Soru

 • Merhaba kurulumun en son aşamasına kadar geliyorum sonlara doğru arka arkaya 5 hata aldım ve bundan sonrada hataların raporunu veren bir pencere ile karşılaştım. Daha önce Enterprise yüklüydü fakat veritabanına giriş yapamadım (sanırım süre dolmuştu). Bende program ekle/kaldır kısmından bilgisayarımdan kaldırdım. Ancak şimdi Express'i kuramıyorum. Konu hakkında bilgilerini paylaşacak olan arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz. Aşamalarda herşey ok idi anlamadım. bu arada xp üzerine kuruyorum. Rapor aynen alttaki gibi;

  -Your SQL Server 2008 installation completed failurs.

  -The MOF compiler could not connect with the WMI server. This either because of a semantic error such as an incompatibility with the existing WMI repository or an actual error such as the failure of the WMI server to start.

  -C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\Microsoft.SqlServer.Management.PSSnapins.dll derlemesindeki yükleyici türleri alınamadı.

  -Sistem belirtilen yolu bulamıyor

  -C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\Microsoft.SqlServer.Management.PSSnapins.dll derlemesindeki yükleyici türleri alınamadı


  9 Mayıs 2013 Perşembe 17:09

Yanıtlar

 • Önceki SQL Server'in kalıntıları kalmış olabilir. Onlardan tamamen kurtulmak için Windows Installer Cleanup Utility ile SQL ile ilgili ne varsa temizleyebilirsiniz. Ardından makineyi restart yeniden kurmayı deneyebilir misiniz.

  Ahmet Kaymaz
  http://www.ahmetkaymaz.com
  C# VB.NET ASP.NET kitabı

  9 Mayıs 2013 Perşembe 18:51