none
Resim Düzenleme RRS feed

 • Soru

 • Herkese selam,

  Facebook üzerinden yeni bir uygulama geliştirmeye çalışıyorum. PNG formatındaki kafası kesik fotoğrafa kendi fotoğrafını yerleştirecek ve paylaşacak. Bu fotoğraf düzenleme işlemini en kolay nasıl gerçekleştirebilirim ? Şuanda MVC Facebook Application oluşturdum resimleri falan çekebiliyorum ama devamı için nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Eğer hazır bir şeyler varsa bu konuda süper olur.

  İyi çalışmalar.

  Just a .net developer.

  31 Mart 2014 Pazartesi 08:27

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  BURADA bulunan örnek JQuery ve JCrop yardımıyla belirttiğiniz işlemi gerçekleştiriyor. İncelemenizi tavsiye ederim.

  Ayrıca JQuery Crop images şeklinde arattığınız takdirde daha birçok örneğe ulaşabilirsiniz sanırım.

  İyi çalışmalar.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. İletişim : ozgurtekbas[at]live[nokta]com

  1 Nisan 2014 Salı 06:57
 • Evet bahsettiğiniz işlemi zaten biliyorum ancak benim aradığım bir pattern veya shape ile crop işlemi. Bunu nasıl yapabiliriz biliyor musunuz ? Ayrıca kestiğimiz resmi kafanın üzerine taşıyıp birde boyutlandırma işlemi var. Aslında taşıma basit de boyutlandırma biraz sıkıntılı bir kısım olacaktır. Son olarak bütün hepsini tek bir resim şeklinde toplama var. Bunun içinde ip ucu watermark.

  Yani aradığım şey sadece jCrop değil !


  Just a .net developer.

  1 Nisan 2014 Salı 08:31