none
Database Diagram RRS feed

 • Soru

 • attempted to read or write protected memory. this is often an indication that other memory is corrupt

  Sql de database diagram oluşturmak istediğimde veya oluşturulmuş diagramı açmak istediğimde yukarıdaki hatayı veriyor. İnternette araştırdığımda bu hatayı visual studio için düzeltilmesi gibi seçenekler sunuluyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim.

  5 Mart 2014 Çarşamba 15:10

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Belirtmiş olduğunuz hatayla ilgili Microsoft Connect üzerinde bir kayıt açılmış ve bir kaç workaraound sunulmuş. Bu sayfa üzerinde Workaraound sekmesi altında belirtilen çözüm adımlarını denemiş miydiniz? Ayrıca BURADA da bir makale mevcut.

  Ek olarak bazı güvenlik yazılımlarının da bu hataya sebebiyet verebildiği belirtilmiş. Kullanmış olduğunuz güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakarak ya da tamamen kaldırarak test etme şansınız varsa eğer bu işleminde faydası olabilir.

  Ayrıca aşağıda belirtilen komutlarla ağ ayarlarını sıfırlayan bazı kullanıcılar problemi bu şekilde çözümlemişler, denemeniz faydalı olabilir.

  C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

  1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

  2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

  3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

  4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

  5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

  6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

  Kolay gelsin.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. İletişim : ozgurtekbas[at]live[nokta]com

  • Yanıt Olarak İşaretleyen facia026 7 Mart 2014 Cuma 07:18
  6 Mart 2014 Perşembe 10:46