none
Microsoft Birleşik İletişim Zirvesi RRS feed

 • Genel Tartışma

 • İletişim deyince aklınıza ne geliyor? Telefon, e-posta, anlık mesajlaşma, sesli posta, tele-konferans, cep telefonu, video konferans, iletişim durum bilgisi… Bu liste daha da fazla uzayabilir. İletişim günümüzde çok fazla yöntem içeriyor ve artık bu yöntemlerin tamamı kritik iş ihtiyaçlar konumunda.

  Microsoft Exchange

  Microsoft yaklaşık 20 yıl önce ticari olarak piyasaya sürdüğü mesajlaşma teknolojisi Exchange ile, üretkenlik dünyasında sahip olduğu liderliğin ilk adımlarını atmıştı. Zaman içerisinde her yerden iletişim, yüksek erişilebilirlik, istenmeyen e-postadan korunma, sesli posta gibi ortaya çıkan ihtiyaçları da yine aynı liderlik ve öncülükle bu teknoloji ile adreslemeyi başardı. Bundan yaklaşık 6 sene önce de, kurum veri merkezinde yazılım ile sunulan bu imkânları bulut üzerinden sunmaya başladı. Bu yolculuğu kısaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.  Tabii ki mesajlaşma her geçen gün iş için daha da kritik bir konu halini alırken, bu ihtiyaçları adresleyen teknolojilerden güvenlik, iş kurallarına uyumluluk gibi pek çok alanda önemli beklentiler de boy göstermeye başlamıştı. Bu beklentilerin sonucunda Exchange’in en son sürümünde iş için oldukça kritik olanaklar ortaya çıktı. Bu olanakları daha önce yine blog üzerinde aktarmıştık.  Microsoft Lync

  İletişim e-posta ve çevresindeki olanaklarla ilerlerken, tüketici dünyasında parlayan anlık iletişim, sesli görüntülü görüşme gibi deneyimler, ve bu deneyimlerin iş dünyasında tüketici odaklı olarak tercih edilmesi bir başka soruyu gündeme getirmişti: ‘Mesajlaşma kurumda iletişim için tek başına yeterli mi?’ Pek çok gösterge bu sorunun yanıtını pozitif olarak vermek yerine, tüketici dünyasını domine eden MSN Messenger, Skype gibi teknoloji olanaklarının kurumlara da sunulması fikrinin düşünülmesi gerektiğini ortaya koyuyordu.

   

  2003 yılında Live Communications Server ile bu alandaki ihtiyaçlara odaklanan Microsoft, bugün Lync teknolojisiyle Exchange’in tamamlayıcısı olarak anlık mesajlaşma, iletişim durum bilgisi, çoklu sesli görüntülü görüşme, web konferansı gibi iletişim ihtiyaçlarını adreslerken, aynı zamanda geçmişteki donanımsal santral yaklaşımını tümüyle yenilikçi şekilde değiştiren kurumsal ses imkanlarını da kurumlara sunuyor. Böylelikle kurumlar tüm iletişim ihtiyaçlarını alışkın oldukları Office araçlarını kullanarak tek ve zengin bir platform üzerinden rahatlıkla karşılayabiliyorlar. Lync’in yeni sürümünün en önemli özelliklerini yine daha önce blog üzerinde aktarmış, Windows dışındaki diğer cihazlardaki mobil desteğine de yer vermiştik. İşte Exchange ve Lync artık tüm bu ihtiyaçları hemen her yerden ve her cihazdan en iyi üretkenlik deneyimiyle karşılıyor.   

  Bizler de Microsoft Türkiye’de İletişim teknolojilerinden sorumlu ekipler olarak tüm bu yenilikleri kurumsal müşteri ve iş ortaklarımızla paylaşmak üzere bir etkinlik yapma fikriyle yola çıktık ve geçen sene büyük bir başarıyla gerçekleştirdiğimiz Microsoft Türkiye Birleşik İletişim Zirvesi’ni bu sene bahsettiğimiz yeniliklere de yer vererek tekrarlamaya kadar verdik.

   

  Microsoft Türkiye Birleşik İletişim Zirvesi, 5 Haziran Çarşamba, Swissotel İstanbul

  5 Haziran’da Swissotel Bosphorus’ta gerçekleştireceğimiz Zirve’de, açılış konuşması ve ardından gerçekleştireceğimiz 10 paralel oturumda bu alandaki yetkin iş ortaklarımızla birlikte birleşik iletişim alanındaki hemen her konuya değinip, sorularınızı yanıtlamaktan da büyük mutluluk duyacağız. Açılış konuşmasını Microsoft Kurumsal Office Pazarlama Genel Müdürü Kirk Gregersen’in yapacağı etkinliğimizde, gerçek müşteri başarı hikâyeleri ve canlı demolara da yer veriyor olacağız. Üstelik tüm bu teknolojilerin hem kurum veri merkezinde yaygınlaştırıldığında, hem de bir bulut hizmeti olarak Office 365’ten alındığında sağladığı olanaklara odaklanacağız.

  Siz de hemen kayıt olup, Microsoft’un yeni nesil Birleşik İletişim vizyonunun en önemli yapıtaşları olan Microsoft Exchange, Microsoft Lync ve bu teknolojileri bulut hizmeti olarak sunan Office 365 odağında gerçekleştireceğimiz oturumlara katılarak, tüm bu yenilikleri ve kurumunuzun sağlayacağı avantajları öğrenebilirsiniz. Kayıt olmak ve etkinlikle ilgili bilgi almak için www.ucsummitistanbul.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Orada görüşmek üzere!!

  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  İletişim : alirizainceoglu[at]hotmail[nokta]com

  29 Mayıs 2013 Çarşamba 07:40

Tüm Yanıtlar

 • Microsoft tüm etkinliklerini hep hafta içi yapıyor. :(

  29 Mayıs 2013 Çarşamba 08:29
 • Yeni nesil Lync'i bu hafta içinde kurumsal olarak firma içinde kurma fırsatını yakaladık. Upgrade sonrası daha güzel ve performanslı olmuş.

  Microsoft'u öncü düşünce ve lider pazarlama stratejilerinden  dolayı tebrik ediyorum.

  Hayatın içinde hep öncü, hep en iyi olmayı başardı.

  Saygılarımla.


  ۩ firhus / vb.net / msdn forum
  www.firhus.com

  31 Mayıs 2013 Cuma 17:30
 • Merhaba;

  Microsoft Birleşik İletişim Zirvesi ERTELENDİ! Microsoft Birleşik İletişim Zirvesi ERTELENDİ!

  5 Haziran 2013 Çarşamba günü Swissotel Bosphorus’ta gerçekleştirilecek olan etkinlik ertelenmiştir.

  Yeni tarih yakında duyurulacaktır. 

  Takip için : http://goo.gl/kA4uw

  Saygılarımla.


  ۩ firhus / vb.net / msdn forum
  www.firhus.com

  4 Haziran 2013 Salı 06:39