sticky
Siz Değerli Forum Kullanıcılarının Dikkatine ! RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Değerli Forum kullanıcıları;

  Öncelikle hepinize selamlar. Msdn Forum bünyesi ve Microsoft ailesi olarak sizlerden bir kaç küçük ricamız var.


  İlk olarak lütfen sorduğunuz sorular konusundaki hassasiyetinize özen gösterin. Soracağınız sorunun hangi kategoriye ait olması gerektiği, en net biçimde hangi başlıkla sunulabileceği ve tabi ki sorulan sorunun açıklayıcı ve problem tam olarak detaylı bir şekilde açıklanmış olması hem bizler hem de yardımcı olmak isteyecek ya da yardım alacak kullanıcılarımız açısından büyük önem arz ediyor.

  İkinci olarak dikkat etmenizi istediğimiz husus sorduğunuz soruları takip etmeniz. Lütfen soruların takibini özenli bir şekilde sürdürün. Başka bir kullanıcı soru ile ilgili detay ister ya da farklı bir şey sorarsa lütfen probleminizle ilgili onları bilgilendirin. Verilen bir cevap probleminizde sizi çözüme yönlendiriyorsa "yanıt olarak işaretle" kısmına tıklayın. Hem soruyu soran hem de o soruyu takip eden diğer kullanıcılarımız ise lütfen çözüme katkıda bulunan cavapları "yardımcı olarak oyla" kısmından oylayın ve problemin çözümünde işe yarayacağından emin olduğunuz hatta denediğiniz bir cevap varsa lütfen "yanıt olarak öner" kısmını işaretleyiniz. Tüm bunları söylerken, sizi rahatsız eden herhangi bir ifade ya da sorulan soruda herhangi bir olumsuzluk tesbit ettiğinizde uygunsuz olarak işaretlemeyi de ihmal etmeyin.

  *Son ve en önemli konu olarak foruma verilen katkılardan bahsetmek istiyorum. Biz Msdn olarak her kullanıcımızın foruma katkısının maksimum seviyede olmasını istiyoruz. Bu noktada sizlerden soru sormak dışında cevaplayabileceğiniz her türlü soruya yanıt vermekten çekinmemenizi ayrıca bilgi ve tecrübeleriniz dahilinde yukarıda bahsettiğim adımları gerçekleştirmenizi bekliyoruz. Katkıları belli bir süre üzerinde aktif olarak artan kullanıcılarımızı ilgili forumlara sırasıyla "yanıtlayıcı" ve "moderatör" olarak atıyoruz. Biliyorsunuz ki MVP için her yıl bir çok aday değerlendiriliyor ve bu değerlendirmeler de Community'e olan katkılar göz önüne alınarak gerçekleştiriliyor. Bu konuda öncelik her daim forum üzerinde aktif olan kullanıcılara veriliyor. Bunun da tüm kullanıcılarımızı bu konuda biraz olsun teşvik edeceğini düşünüyoruz.*  Yukarıda bahsi geçen konular hakkındaki duyarlılığınız ve dikkatiniz için şimdiden hepinize çok çok teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  29 Ağustos 2012 Çarşamba 10:44