none
c# interneti kalıcı olarak kapatma RRS feed

 • Soru

 • c# ta nasıl interneti kalıcı olarak kapatırım ? 

  Cmd 'den ipconfig/release veya /renew komutları ile bir devredışı bırakma söz konsu lakin alttan ağ paylaşım merkezine tıklayıp sorunu çöz deyince tekrar internet geliyor. Benim istediğim kalıcı bir biçimde interneti kesmek. 

  Ağ paylaşım merkezini kayıt defterinden devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu acaba? 


  • Düzenleyen benna21 23 Kasım 2017 Perşembe 19:23
  23 Kasım 2017 Perşembe 19:22

Tüm Yanıtlar

 • ben kendim timera intervali 1 yapıp procces.kill komutu ile surekli olarak svchost.exe uygulamasının kapatılmasını sagladım garip bir çözüm olsada işimi görüyor.

  29 Aralık 2017 Cuma 21:23
 • ben kendim timera intervali 1 yapıp procces.kill komutu ile surekli olarak svchost.exe uygulamasının kapatılmasını sagladım garip bir çözüm olsada işimi görüyor.

  svchost bir çok service için kullanılıyor. yanında bir çok şeyi daha kapatmış oluyorsun yani.

  @benna21 sorularından anladığım kadarıyla Active Directory'e rakip bir şeyler yapmaya çalışıyorsun gibi... Windows policy lerini araştırmanı tavsiye ederim. Çalıştır a gpedit.msc yazıp user configurations / Admini... Tamplates / Network... /   dediğinde sağda yapabileceğin kısıtları göreceksin. Buradan devam edebilirsin...


  • Düzenleyen Cihan Yakar 30 Aralık 2017 Cumartesi 22:36
  30 Aralık 2017 Cumartesi 22:33
 • kullandığın cihazın saatini 100 yıllarca geriye alırsan ve zaman dilimini farklı ülke yapıp veya proxy ayalarını değiştirip veya host dosyası ile herşeyi local yönlendirebilirsin veya modem üzerinden interneti kesebilirsin
  Bu anlattığınız bir virus uygulaması, zorunda kalmadıkça böyle kötü workaroundlar kullanılmamalıdır. Gereken adımları bir üst mesajda yazmıştım.

  www.cihanyakar.com

  11 Ocak 2018 Perşembe 13:16
 • Ben Sadece Seceneklerin Genişliğini göstermiştim svchost bilgisayar yeniden başlatınca acılıyor benim önerilerim kendin düzeltmeden düzenlenmiycek bişey virüs gibi şeyleri tabikide sevmem ve önermem
  Tarihin bu kadar geri alınması TLS gibi şifreleme sistemlerinin çalışmasını engelleyecektir. Yanlış bölge seçimi yazılımların farklı bir kültüre göre çalışmalarını sağlayacağından, fatura girişi, tarih girişi gibi işlemlerin mantığını değiştirip hatalar yapılmasına sebebiyet verebilir. Kaldı -ki sanıyorum diğer verilen yanıtları okumuyorsunuz. Svchost'u kapatmanın da diğer bir çok windows servisini kapatmak demek olduğunu yukarıda yazdım.

  www.cihanyakar.com


  11 Ocak 2018 Perşembe 15:42