none
bağlantı sorunu RRS feed

 • Soru

 • Benim sorunum veritabanına bağlanmaması. Daha önceden sql server düzgün çalışıyordu sonra bilgisayara format attım gerekli sürücüleri yükledim ve sql serveri kurdum sonra resimde gördünüz hatayı almaya başladım. Benzer hata alan arkadaşların yazılarını inceledim. Hizmetler çalışıyor yönetici olarak ta çalıştırdım birçok yöntemi denedim ama olmadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  https://i.hizliresim.com/RO4GDa.png

  https://i.hizliresim.com/jQaAgj.png

  23 Kasım 2017 Perşembe 12:53

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba FatihCetin,

  Paylaştığın ekran görüntülerinden net olarak görünen o ki, SQL Server Database Engine servisi kurulu değil. SQL Server Management Studio (SSMS), SQL Server Database Engine'e bağlanmak, yönetmek ve uygulama geliştirmek için kullandığın bir uygulamadır sadece. Veritabanlarının bağlandığı (attach) ve çalıştırıldığı servis ise Database Engine servisidir. Veritabanlarının hangi versiyonda çalışması gerekiyorsa o versiyona ait SQL Server kurulum dosyalarını edinmeli ve Database Engine servisini kurmalısın. Sonrasında da SSMS ile Database Engine servisine bağlanır, veritabanlarını da kurulumunu yaptığın Database Engine servisine bağlar (attach) ve işlerine devam edebilirsin.

  Not: Muhtemelen uygulamanın veritabanına bağlanması için Connection String'te kullanmak üzere bazı Login'ler de oluşturmak isteyeceksin.


  http://ekremonsoy.blogspot.com | http://www.ekremonsoy.com | @EkremOnsoy

  27 Kasım 2017 Pazartesi 12:47