none
Proje şifreleme (masaüstü) RRS feed

 • Soru

 • Merhaba 

  Proje şifreleme konusunda yaptığım araştırmalara göre projeyi setup yapmadan önce şifreleme örneği bulamadım..setup tan sonra şifrelemek saçma oluyor..setup yapıcaz kullanıcının bilgisayarına yükleyecez sonra şifreleyecez ..peki ya 100 tane kullanıcı varsa .? ben setup tan önce denedim.exe dosyasını şifreledim sonra setup ımı çıkardım ama karşı bilgisayarda bir reflektor ile yine açıldı yani şifrelenmemiş. bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi? teşekkürler..

  18 Kasım 2019 Pazartesi 09:57

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • reflector ile açılamayacak bir şey arıyorsanız .Net dilleri ile yazmayınız.  How to create a Minimal, Reproducible Example
  The way to Go.
  World's most advanced open source (object-) relational Database.
  Flutter (for mobile, for web & desktop.

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Challenger47 22 Kasım 2019 Cuma 19:02
  18 Kasım 2019 Pazartesi 11:15
  Yanıtlayıcı
 • Tüm uygulamanın kaynak kodlarını saklamak gibi bir niyetiniz varsa hiç uğraşmayın. Eğer güvenlik kaygınız varsa başka tabi. Gizli bir kısım varsa o kısmı C++ ile yazıp CLI ile bir wrapper yazabilirsiniz.

  furkanardogan.com

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Challenger47 22 Kasım 2019 Cuma 19:02
  18 Kasım 2019 Pazartesi 15:04
 • illa ki açılıyor diyorsunuz yani.. Yine de sağolun Hocam 
  22 Kasım 2019 Cuma 19:04
 • Ben diğer dilleri de decmpile ediyorlar sanıyordum..Bu güzel fikir Sağolun
  22 Kasım 2019 Cuma 19:06
 • Ben diğer dilleri de decmpile ediyorlar sanıyordum..Bu güzel fikir Sağolun

  C++ kaynak kodu da decompile edilebilir. Ancak .NET dillerine göre çok daha fazla zaman ve zahmete maal olur. Ayrıca buna değmez! Çünkü kaynak koddan geri dönmek başarılsa bile isimlendirmelerden ziyade fiziksel adreslerden oluşan korkunç bir kod bloğu kodun okunmasını da zor hale getirir. Bu durum kodun yazılması ile derlenmesi arasında geçen süreçlerin doğal bir sonucudur aslında. C# kaynak kodunun IL koduna dönüşüp çalışma zamanında native makine koduna dönüşüyor olması, kodun decompile edilmesini oldukça kolay kılıyor. C++ ta böyle bir olay yok! Dolayısıyla kodun geri dönüşü de o kadar kolay değil. Ama imkansız mı? Sanmıyorum. Uğraşmaya değer mi onu da sanmıyorum. 


  furkanardogan.com

  23 Kasım 2019 Cumartesi 00:29

 • C++ kaynak kodu da decompile edilebilir. Ancak .NET dillerine göre çok daha fazla zaman ve zahmete maal olur. Ayrıca buna değmez! Çünkü kaynak koddan geri dönmek başarılsa bile isimlendirmelerden ziyade fiziksel adreslerden oluşan korkunç bir kod bloğu kodun okunmasını da zor hale getirir. 

  Bu konuda çeşitli generative AI çalışmaları var. Giderek daha tatlı şekilde okunaklı güzel c++ kodları çıkartıyorlar. 

  Konunun diğer kısmından ise bıktım artık. 


  www.cihanyakar.com

  24 Kasım 2019 Pazar 11:38