none
İmla kontrolü yaptırma RRS feed

 • Soru

 • Şu örnekte word referancesi kullanılarak yazılımda imla kontrolü yapılabiliyor. Sormak istediğim bu referance yüklendiği için bilgisayarda haliyle office yüklü olması gerekir dimi. Diyelimki office yüklü değil o zaman yazılım bu referance yi kullandığı için hiçmi açılmaz yoksa ilgili kısımmı çalışmaz. Asıl sorum imla olayı değil yani sormak istediğim bu referance ler yazılımda var ide mutlaka office yüklümü olmalı yüklü olmasa o özellikten feragat ederek yazılımı çalıştırma imkanı varmı.

  https://www.youtube.com/watch?v=-RFIdBJjmqs

  • Düzenleyen hakan1992 14 Eylül 2018 Cuma 00:15
  14 Eylül 2018 Cuma 00:14

Tüm Yanıtlar

 • Denemedim , ancak office yüklü olmasını gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum.Office'ın bu iş için kullandığı dll ile işlemini yapıyorsun sonuçta.Yinede bir setup hazırlayıp office olmayan bir bilgisayarda çalıştırmayı deneyebilirsin.
  14 Eylül 2018 Cuma 05:44
 • hiç bir şey bilmiyon madem neden cevap veriyorsun onu sanıyorum bunu düşünüyorum tahmin ediyorum la cevapmı olur. 

        4 yıldır ticari amaçla program yazıyorum evet hiç bir şey bilmiyorum kardeşim.4 yıl değil 20 yılda çalışsam bir halt bilmiyor olacağım.Dll yi ekleyip setup yapıp test edeceksin ondan bile acizsin gelip buraya soru soruyorsun.Hadi sordun fikrimizi söyledik ona da kaba saba yanıt veriyorsun.

  Adam üşenip denemeden etmeden soru soruyor biz ameleyiz ya test edip paşamıza sorun olmaz kullan diyeceğiz.Sonra birde onunla çalışıyor olursa ve office olmazsa neresi çalışır kullandığım bölüm mü diye soru soruyorsun.

  Al bir kitap da c# çalış biraz , daha hata ayıklama nedir nasıl yapılır bilmiyorsun.

  Çok zeki kardeşim git buradan oku sorununun cevabını.Youtube videoları ile kendini geliştiren her şeyi bilen kardeşim benim.Biz senin gibi olamadık , iyi ki de olamadık...


  16 Eylül 2018 Pazar 07:17