none
Sharepoint Server ve SQL Server 2008 R2 bağlantı hatası RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Sharepoint Server 2010 ile site oluşturdum. Sitede formlar açıyorum ve Infopath’ e gönderiyorum. Formları Infopath 2010’ da düzenliyorum. Formları düzenlerken MS Sql Server 2008 R2 veritabanlarına bağlantı yapıyorum. Veritabanının Server’ ı Sharepoint ile aynı lokasyonda ise formu sitede yayınladığımda veritabanı bağlantısı çalışıyor; Veritabanı Sharpointten fiziksel olarak farklı lokasyonda ise çalışmıyor. Lokalde olmayan veritabanları ile yaptığım bağlantıların, formu sitede yayınlanırken, çalışmasını nasıl sağlayabilirim? Sharepoint sitesinde form yayınlanırken, Sharepoint Server’ dan farklı lokasyona sahip veritabanının formda bağlantısını çalıştırmak amacıyla, Sharepoint ya da SQL Server’ da nasıl bir ayarlama yapmak gereklidir?

  Bilgisi olan varsa yardım edebilir misiniz arkadaşlar?


  cxv
  19 Temmuz 2011 Salı 14:44

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,
  Farklı şlokasyondaki sql server ın erişebilir oldugundan emin olun? Remote bağlantılara izin verilmiş mi? iligli porta erişebiliryormusunuz? bunları test etmek için ping ve telnet komutlarını kullnabilirsiniz. 
  20 Temmuz 2011 Çarşamba 08:44
 • SQL Server ile kendi bilgisayarımdan başka ip adresine bağlanabiliyorum.  Yani kendi masaüstümde yüklü olan sql server' dan ip adresi girerek o lokasyona ulaşabiliyorum. Sanırım erişim izni var diyebilirim bu durumda eğer kastettiğiniz bu ise.
  cxv
  20 Temmuz 2011 Çarşamba 10:52
 • Merhaba,

  peki herhangibir hata ile karsılastınız mı? ayrıca uzaktaki sql server a bağlanıp logları kontrol edebilir msiin? ya da sql servera bağlanıp aşağıdaki sorguyu calişltirip sonucu paylasabilir misiniz? sorguyu calşıtırmadan sql server a sharepointten bağlnamaya calştiğiniz kullanıcın adını yazın.

   

  EXEC master.dbo.xp_readerrorlog 0, 1, 'login', 'sql e bağlanmak için kullandığınız username', NULL, NULL, N'desc'

  20 Temmuz 2011 Çarşamba 12:21
 • Merhabalar tekrar,

  Bir hata ile karşılaşmadım Sql server ile bağlanırken. Sql Server a bağlanıp yazdığınız kodu çalıştırdım ve aşağıdaki sonuç alındı:

  (0 row(s) affected)


  cxv
  20 Temmuz 2011 Çarşamba 12:56