none
Image nesnesini byte dizisi olarak gönderme RRS feed

 • Soru

 • Uygulamada yapmak istediğim şey şu basitçe anlatmaya çalışayım. Uygulamada kullanıcı fotoğraf çekiyor ve bu fotoğrafın bir yerde depo edilmesi ardından da Sql'e kayıt edilmesi gerekli. Bu iki özelliği de Azure'da saklamak istiyorum çünkü şirket olarak Azure'dan hesap alıcaz.

  Dosyayı byte dizisi şeklinde göndermenin daha sağlıklı olduğunu düşünerek dosyayı byte dizisi şeklinde göndermek istiyorum.Böylece ilerideki uygulamalarda daha büyük verilerle uğraşırken de aynı yolu kullanabilirim. Dosyayı byte byte okurken aynı zamanda göndermek istiyorum. Bunun için şöyle bir script yazdım :

              byte[] buffer = new byte[32*1024];
              int read;
              using (MemoryStream ms=new MemoryStream())
              {
                  while ((read = Fs.Read(buffer, 0, buffer.Length)) > 0)
                  {
                      ms.Write(buffer, 0, read);
                     WCF gelmeli// ms.ToArray()
                  }
              }
  32 kb olarak okuyup diziye aktarabiliyorum(Ms.ToArray() yazdığım zaman) Ama sorun şu ki ben bu gönderme olayını tam nasıl yapacağımı kafamda oturtturamadım. Yine Azure da çalışacak ve benim gönderdiğim dosyayı hem blob'a  hem de Sql'e yazıcak bir Wcf servise ihitiyacım var. (WCF olması zorunlu değil tabi ) Buraya kadar herşey tamam. Ama servise nasıl göndereceğim hakkında bir fikrim yok açıkcası. Yani dizi değerlerini gönderdik diyelim karşı taraf benim işimin biteceği zamana kadar benim gönderdiğim dizi değerlerini bir şekilde beklemeli. Peki ama nasıl?
  Neden bu kadar taktın byte dizisi olarak göndermeğe diyebilirsiniz. Kullanıcıya da yükleniyor tarzı bir animasyon da gösterebilirim böylece diye düşünüyorum.
  Garip sorularımdan sonuncusunu da sorayım.
  Resimi direkt olarak göndermek ile byte dizisinin tamamını bir anda göndermek arasında hız farkı olur mu?

  K.Yurdakök

  26 Ekim 2013 Cumartesi 09:50