none
Sosyal ağlarda paylaşma takibi RRS feed

 • Soru

 • Öncelikle herkese merhaba,

  Sitemiz üzerinden bir kampanya gerçekleştirmek istiyoruz. Kim sosyal ağlar üzerinden (facebook, twitter, google+ ve belki pinterest) ürünlerimizi paylaşırsa o kişiye sadece paylaştığı ürün için indirim uygulayacağız. Bunun için önerileriniz nedir ? Sitemizde üyelik kısmı bulunmamakta aklıma Session Id ile indirim tanımlamak geliyor ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.


  Just a .net developer.

  5 Mart 2014 Çarşamba 12:12

Tüm Yanıtlar

 • üyelik sistemi olmadan zor.. Eğer üyelik olsaydı şöyle yapabilirdin. Kullanıcaya paylaşmasını istediğiniz ürünleri gösterirdiniz. Kullanıcı paylaşa tıkladığında click event ini yakalayıp veritabanına kayıt ederdiniz ve kullanıcının paylaştığını görür ve indirimi uygulardınız. Fakat üyelik olmadan biraz sıkıntılı

  İyi Çalışmalar...
  cihangirsur@hotmail.com

  Facebook Profile Twitter Profile

  5 Mart 2014 Çarşamba 13:07
  Yanıtlayıcı
 • Bir ara denk gelmişti sosyal ağ beğendirme muhabbeti. Sen beğene tıkladığında para kazanıyordun. Bunun takibi yapılıyor ama nasıl hangi yöntemle bilmiyorum :)

  Just a .net developer.

  5 Mart 2014 Çarşamba 13:59
 • aslında facebook paylaşanları gösteriyor. Yani bir gönderiyi kimin paylaştığını... Ama bunun facebook api lerinde bunları görebiliyormusun bilmiyorum. Facebook api lerini bir dene. Eğer paylaşım yapan kişileri çekebiliyorsan facebook ile entegre bu işi yapabilirsin. Üyelik sistemine gerek olmaz ;)

  İyi Çalışmalar...
  cihangirsur@hotmail.com

  Facebook Profile Twitter Profile

  5 Mart 2014 Çarşamba 14:08
  Yanıtlayıcı
 • Facebook için API ile çözüm nasıl bilmiyorum henüz araştırmadım ama bulup yaptığımızı varsayarsak diğer platformlar için nasıl çözebiliriz bu olayı ? Aslında şu olmalı: ürüne girip düğmeye bastığını varsayalım yeni bir pop-up içerisinde gerekli bilgiler gözüktü, paylaşımın nasıl gözükeceği. Burada paylaş butonun click olayını yakalamak lazım. Bunu yaptığımız zaman sanırım istediğim olmuş olacak :)

  Just a .net developer.

  5 Mart 2014 Çarşamba 16:04