none
taşınan veritabanına ulaşamama hatası RRS feed

 • Soru

 • iyi çalışmalar.

  sql 2012 veri tabanı oluşturdum. bir bilgisayardan diğerine veritabanımı taşıdığımda ilk bilgisayarda çalışan programım diğer bilgisayarda böyle bir kullanıcı yok diyor ve bağlanmıyor. bir yerlerde yanlışlık veya bir eksiklik var ama bulamıyorum. kullandığım connection string: 

              baglan = new SqlConnection(@"Data Source = 192.168.1.1\\SQLEXPRESS,1433; User ID=sa; password=1234;Initial Catalog = deneme;");

  ben bunu sql server 2016 da kullanmak istersem ne yapmalıyım? (constr değişecek mesela: sqlexpress01 olacak ama gerisi???)

  yardımcı olursanız sevinirim.


  nigDELI

  4 Mayıs 2019 Cumartesi 09:24

Tüm Yanıtlar

 • Anlasilan SQL Server kurulurken mixed mode degil windows authentication mode seçilmiş yalnızca ve\veya sa hesabi etkinlestirilmemis. SQL Server yoneticinizden bunu yapmasını isteyebilirsiniz (muhtemelen sa yerine yeni bir kullanıcı eklemek isteyecektir), ya da windows authentication ile devam edersiniz, ki tercih edilen baglanti yöntemidir:

  SqlConnection baglan = new SqlConnection(@"server=192.168.1.1\SQLEXPRESS;Trusted_Connection=yes;Database=deneme;");

  4 Mayıs 2019 Cumartesi 12:09
 • cevap için teşekkür ederim. ancak cevabınız başka soruları peşinden getirdi. windows authentication bağlanmanın tercih edilen yöntem olduğunu yazmışınız. ben şifreyi veritabanına sızmalara karşı koymuştum. bu şifre dışarıdan saldırılara karşı mı güvenlik sağlıyor yoksa sql serverın kurulu olduğu makineye başkasının oturup kurcalamasını mı önlüyor? şayet ikinci şıksa sadece benim kullandığım makine için durum dediğiniz gibi olur. tabi bunları düşünceme göre yazdım. bu hususta yanlışım varsa lütfen bilgilendirin. Teşekkürler...

  nigDELI

  4 Mayıs 2019 Cumartesi 13:08
 • SQL Server kurulu olan makineye baskalarinin admin yetkisiyle girmesine izin veriyorsan SQL server'a ulasimi acmissin demektir. Zaten o zaman makinenin her yerine sizmislar demektir, veritabanına sizmak cocuk oyuncağı olur.

  4 Mayıs 2019 Cumartesi 18:34