none
Keyleme,kullanıcı girişleri ve setup problemleri RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar değerli arkadaşlar benim merak ettiğim bir kaç konu var tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan merakımın giderilmesini çok isterim. C# üzerinden bir otomasyon geliştiriyorum kendi çapımda, projeyi herkes web sitesinden download edebilsin istiyorum fakat bir seri numarası ile aktifleştirip süreye göre pasifleştirmek istiyorum aynı zamanda isteğe bağlı aynı ortamdaki bilgisayarlar veri tabanını ortak kullanabilsin istiyorum veri tabanı olarak da SQLExpress kullanıyorum sorularım ise ;

  1-Projede dükkan girişleri için web servis,xml kullanmalı mıyım kullanmalıysam neden kullanmalıyım ara katman olarak kullanmalısınız diye bir kaç yerde okudum key oluşturmak için mi bir önem taşıyor yoksa connection string'i aktifleştir demek için mi o kısımı bir arkadaş açıklarsa çok sevinirim.(web servis ,xml bilmiyorum)


  2-Setup işleminde sqlExpress mi yükletmeliyim yoksa Localdb mi ikisi arasında tam olarak nasıl farklar var siz hangisini önerirsiniz ?

  Şimdiden Cevaplayacak arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi forumlar :)


  3 Şubat 2020 Pazartesi 22:36

Tüm Yanıtlar

 • Uygulama 1pc de mi çalışacak? Böyle ise,

  1. Şahsen ben bu devirde bu tip işlerin web-based olması taraftarıyım. Ama forumda defalarca bu key soruları soruldu. Araştırabilirsiniz. 

  2. Tek kullanıcı için SQLite gibi daha yalın veritabanlarını tercih ederdim.


  www.cihanyakar.com

  4 Şubat 2020 Salı 08:29
 • Uygulama dükkanda kaç pc varsa o kadar pc de çalışılmasını istiyorum isteğe göre yani 2 ise 2 tane pc de ortak veritabanı kullanılarak çalışılsın web uygulaması olmasını mı tercih ediyorsunuz yani benim istediğim eta tarzı bir muhasebe otomasyonu
  4 Şubat 2020 Salı 13:57