none
SQL 2008/2008 R2 Kurulu Özelliklerin Raporlanması RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  Mevcut SQL Server üzerinde yeni bir instance veya özellik eklemek istediğimiz zaman mevcut yüklü özelliklerin neler olduğunu ve bu özelliklerin hangi instance'a ait olduğunu şu şekilde kısaca görebiliriz.

  SQL Server Installation Ekranında iken Tools sonrasında da Installed SQL Server Features Discovery Report veya

  Start - All Programs - Microsoft SQL Server 2008/R2- Configuration Tools - SQL Server Installation Center (64-bit) tıkladıktan sonra açılan wizard ekranından Tools- Installed SQL Server Features Discovery Report ile ilgili sunucu üzerinde kurulu bulunan instance ve bu instance'ların kullandığı özellikleri HTML formatında gözlemleyebilirsiniz.

  SQL Server Kurulum Media'sı içerisinde iken komut satırından aşağıdaki komut girdisi ile ilgili sonucu elde edebilirsiniz.

  Setup.exe /Action=RunDiscovery

  Bu komutun ve GUI aracılığı ile elde edilen raporlar aşağıdaki dosya yolunda tutulmaktadır.

  %ProgramFiles%\Microsoft SQL Server\100\Setup Bootstrap\Log\<last Setup Session>

  Sait Sadunoğlu

  25 Aralık 2010 Cumartesi 13:18

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Sait Hocam,

  Forumlarımız uzerinde gerçekleştirdiğiniz değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Eminin Konu ile ilgili sorusu olan arkadaşlarımız bu başlık altında sorularını soracaklardır.

  İyi çalışmalar.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  27 Aralık 2010 Pazartesi 08:06