none
win 10 yerel disk C ve D taşınabilir aygıt olarak görünüyor RRS feed

 • Soru

 • Merhaba. ben windows 10 pro pc kullanıyorum. 2 ay önce pc ye format attırdım. ondan sonra "donanımı güvenle kaldır" simgesi sürekli aktif görünür oldu. C ve D diski harici disk gibi algılanıyor, aygıtı kaldır diyince kaldırmıyor ve pc yi otomatik kapatamıyorum (ekran kapanıyor, kasa çalışmaya devam ediyor), normal kapatmak isteyince de arada bir bu sorunu yaşıyorum, mecburen güç düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum, buda pc ye zarar veriyor, daha büyük sorunlar ortaya çıkıyor.çok araştırdım, bir sürü yöntem denedim (sata ayarları-bios ayarları vb.) bir türlü çözümünü bulamadım. en son dün pc yi sıfırlama yaptım yine sorun çözülmedi ve tam olarak sıfırlamada yapmadı. C diskine format attım yine çözüm olmadı. bana bu konuda yardımcı olabilecek biri olursa memnun olurum. teşekkür ederim
  3 Nisan 2018 Salı 11:23

Tüm Yanıtlar

 • Biraz geç bir cevap olacak ama ..

  En iyisi mi elinizde bir lisans gösterir bir kurulum cd'si var ise sorun yok. Veya bahsi geçen cihaz laptop ise yine sorun yok. Genel olarak artık hepsi anakart üzerine işlenmiş şekilde geliyor lisansların.

  Windowstan orjinal x32 veya x64 bit w10 indirin. Önyüklemeli şekilde formatlayın. Pro bulamazsanız bile internete bağlanınca lisansınızın desteklediği sürümü etkinleştirecek kendisi.

  Power tuşu ile kapatmak çözüm değil, sorunların başlangıcıdır hocam.

  7 Aralık 2018 Cuma 12:38