none
TextBox CLTR+BackSpace ""

  Soru

 • Merhaba ;

  kullanmış olduğum textbox ta kelime silme işlemi için CLTL+BackSpace tuş kombinasyonunu kullandığımda "" karakterini ekliyor ve silme işlemi yapmıyor.

  24 Mayıs 2012 Perşembe 12:58

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • sonunda olayın ne olduğunu çözdüm. artık daha rahat uyuyabilirim... gerçi bu senin soruna yada sorununa çözümmü bilmiyorum ama

  Ctrl+Backspace KISAYOLU AutoComplete Özelliği olan tüm text editor lerde bulunmaktadır ve kullanıcılar tarafından o kadar çok sevilmiştir ki default olarak nerdeyse tüm text editorlerde bulunur ki buna Visual Studio da yazdığımız code sayfası da dahildir.

  Yalnız burda şöyle bir şey var Textbox Componentinde de AutoComplete özelliği bulunur ama default olarak NONE seçilidir. Eğer istediğin textboxda AutoCompleteSource Olarak Herhangi bir Özelliği ve AutoCompleteMode'dan da aynı şekilde herhangi bir  seçim yaparsan CTRL+BACKSPACE kısayolunu yani bir önceki kelime yi sil kısayolunu kullanabilrsin..

  son olarak eğer auto complete source da olmadık tamamlamalar istemiyorsan aşağıdaki gibi seçim yapabilirsin..

  AutoCompleCustomSource  | Collection (içinde şahsi olarak birşey belirtmediğin sürece default kısayolları kullanmaya devam edebilirsin)

  AutoCompleteMode = Suggest

  AutoCompleteSource = CustomSource

  • Yanıt Olarak Öneren Exe.Cute 25 Mayıs 2012 Cuma 18:28
  • Düzenleyen Exe.Cute 25 Mayıs 2012 Cuma 18:42
  25 Mayıs 2012 Cuma 18:24
 • Rulman merhaba,

  Aşağıdaki örnekleri inceleyip sonucu paylaşabilir misin lütfen?

  http://stackoverflow.com/questions/1124639/winforms-textbox-using-ctrl-backspace-to-delete-whole-word

  Kolay gelsin.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  29 Mayıs 2012 Salı 07:47
  Moderatör