none
C# Server Linux Mint 17.2'de Çalışmıyor RRS feed

 • Soru

 • Herkese Merhaba,

  .NET Framework 4.5.2 ile derlediğim server uygulamam linux'da çalışmadı. Bende basit bir konsol uygulaması yaptım aynı framework sürümü ile. Fakat o çalıştı. Konsol açılıp hemen kapanıyor herhangi bir yazı da gelmiyor. Ben server'i tasarlarken herşeyi düşünerek yaptım, yani hata vermeden kapansa bile log atmalı ki hiçbirşey yapmıyor, açılıp direkt kapanıyor.

  Linux'da son sürüm mono-develop yüklü. C# uygulamaları sorunsuz çalıştı birkaç denediklerim arasından. Ama istediğim uygulama çalışmadı. Sizce nedeni ne olabilir ?

  Şimdiden Teşekkürler...

  30 Kasım 2015 Pazartesi 11:24

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba ;

  İstediğin uygulamada import ettiğin dll var mı acaba ...

  30 Kasım 2015 Pazartesi 18:29
 • Merhaba ;

  İstediğin uygulamada import ettiğin dll var mı acaba ...

  Merhabalar,

  Evet var. Ve temel komutları kullanıyor. .NET Framework 2'de bile çalışacak şekilde. Ayrıca kütüphane, uygulama açılır açılmaz değil, server bind olunca devreye geçip paket dinlemesi yapıyor. Ama konsol gelmiyor ki, anlamadım gitti.

  30 Kasım 2015 Pazartesi 19:22
 • Anladım load da çalışan bir dll olsa ondan diyecektim ama bir uyum problemi varda nerden kaynaklı bilemedim hocam çünkü her version ve uygulama çalışırken onun çalışmamasının başka nedeni olamaz ...
  30 Kasım 2015 Pazartesi 19:32
 • Peki bu sorunu nasıl çözebilirim ? Aslında sorun olduğunu düşünmüyorum, Oracle VM'de test ediyorum. Ama konsol ekranı ekranda milisaniyeler içinde gleip kapanıyor, sonra gelmiyor. Diğer C# projeleri için bu geçerli değil.
  1 Aralık 2015 Salı 15:03
 • Bu ancak linux mint güncellemesiyle çözülür gibi geliyor ... İşe yaramaz gibi ama yeni bir konsol projesinde aynı kodları dener misiniz bazen projeler hata alabiliyor ... Yardımcı olamadıysam  kusura bakmayın ... İyi çalışmalar ...


  1 Aralık 2015 Salı 15:11