none
DevExpress Sorunu RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Herkese merhabalar. 

  Proje üzerinde çalışırken DevExpress araçlarından olan GrupControllerden de kullandım. Projeyi kapatıp sabah açtığımda derleme yapmak istediğimde 'InitalizeComponent' metot ayrıştırılamadı. Ayrıştırıcı şu hatayı bildirdi : Invalid symbol kind :Namespace

  projenin tasarım ekranlarına bağlanamıyorum. 

  Derleme yapmak istediğimde ise , cs0433 hatası ile beraber GrupControl türü hem DevExpress v17.1 hem de DevExpress 18.1 de bulunur.Hatası ile karşılaşıyorum.

  Proje de ilerleme olduğu için kayıp yaşamak istemiyorum , son çalışan hale döndürmenin ya da bu hatanın çözümünü arıyorum


  2 Şubat 2019 Cumartesi 14:45

Tüm Yanıtlar

 • Kullanmış olduğunuz sınıf aynı isimde birden fazla referansınız da bulunuyor.Hangi referansa göre bu nesneyi initialize edeceğim ben diye soruyor size diye anlıyorum :) 

  Aynı anda iki farklı devexpress sürümü kullanmanız ilginç , projenin bir kopyasını alıp referanslarınızı tekrar gözden geçirin isterseniz.

  2 Şubat 2019 Cumartesi 16:54
 • Cevap için teşekkür ederim :) Eski sürümü kaldırdığımda ve güncel kodlarda usingleri düzelttiğimde sorun çözüldü. 

  Aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için çözüm 

  Çözüm gezgini -> başvurular -> Aynı isimli farklı sürümlü paketlerden eski olanları devre dışı bırakıp (tik kaldırıp) tekrar derleme yapıldığında sorun çözülüyor.

  2 Şubat 2019 Cumartesi 17:57