none
Database Transaction RRS feed

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bu şekilde yapıyı SQL Server HA(High Availabilty) çözümlerini kullanabilirrsiniz. Eğer otomatik failover seçeneğinin olmasını istiyorsanız Clustering veya Mirroring çözümlerinden birini kullanmanız gereekir. Burada seçeneğini HA yöntemine karak vermeden iyi bir şekilde kullanacağınız yöntemi analiz etmeniz gerekir.

  http://sqltimes.wordpress.com/2011/09/20/compare-features-in-different-high-availability-options-in-sql-server-2/


  http://ismailadar.com/

  27 Mart 2012 Salı 06:58
 • SQL Server Native çözümleriyle bu talebin tek karşılığı Database Mirroring'dir. Çünkü "real time olarak rusya'daki server'in database'ine kayıt edilmesi" işini Failover Clustering yapamaz, Database Mirroring yapabilir. Bu işi ayrıca bir de Replication yapar, fakat diğer bir kriter "Rosya'daki server'in otomatik aktif olması", bunu Replication ile yapamazsın, bunu ancak Database Mirroring ile yapabilirsin, tabii ki bir de Witness Server kullanarak.

  Ekrem Önsoy - MCDBA, MCITP:DBA+DBD, MCSD.Net, MCSE, ITILv3, SQL Server MVP | http://ekremonsoy.blogspot.com

  29 Mart 2012 Perşembe 17:34
 • Sanıyorum artık 2012 ile aktif mirror özelliği de geliyor. Gerçi snapshot alarak mirror veri tabanlarını reporting için kullanabiliyorduk daha önce de.

  Cluster çözümlerde de veri aynı ortamda korunuyor diye biliyorum. Veriyi yedeklemek için mirror veya replication bir çözüm olabilir. Ama mirroring 'de bir express sürümü witness bile failover işlemini gerekleştirebiliyor.


  SQL Server, SQL Server 2012 Denali and T-SQL Tutorials

  2 Nisan 2012 Pazartesi 11:05
 • Merhaba,

  Database Mirroring Demo istediğiniz senaryoyu tam anlamı ile gerçekleştiriyor.

  Yapılandırma için dilerseniz SQL Server 2008 R2 ile Database Mirroring Bölüm 1 makalesini inceleyebilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  2 Nisan 2012 Pazartesi 14:19
 • Merhabalar ,

  İstediğiniz senaryo tam daDatabase Mirroring i kapsıyor.

  İsterseniz biraz bu yapıdan bahsedeyim ben size.Bildiğiniz üzere 2005 sp1 ile hayatımıza girdive ilk çıktığında log shipping in gerçek zamanlı modeli olarak algılandı.Felaket ve olağan üstü senaryolara karşı kullanılan bir yapıdır genelde.

  Örneğin sizin senaryonuz üzerinden gidelim ;

  Almanyada Serverınızın bulunduğu bir ortamda doğal afetten dolayı Serverınız gitti.Aynı anda Witness devreye girerek Mirror database inizi Principal hale getiriyor.Bu kavramları ele alırsak ;

  Principal : Ana Serverımızn bulunduğu DB dir.

  Mirror : Ana DB mizin Kopyasının bulunduğu Serverdır.

  Witness : Bir kesinti durumunda principal ve mirrorı takip ederek rollaerin değişmesini sağlayan aracıdır.Witness kullanmak isteğe bağlıdır.Kötü senaryolarda otomatik geçiş istiyorsanız kullanabilirsiniz.Eğer manuel geçeceğim diyorsanız kullanmayabilirsiniz ki kullanmamak biraz sakat bir durumdur.Ben tavsiye etmem kullanmamanızı.

  NOT : Dediğim gibi kötü durum senaryoları için birebirdir.


  11 Ekim 2012 Perşembe 21:03