none
Nesnenin Koordinatı alma RRS feed

 • Soru

 • Merhaba pictureboxa çekilen bir resim üzerindeki nesnenin tam koordinatı nasıl alınır.Yani resim içindeki bir kedinin tam koordinatı sadece kediye ait olan alan koordinatı photoshopta polygon tool aracı ile nasıl resmi seçebiliyorsak c# da da resim üzerindeki bir nesneyi polygon tool aracını oluşturarak bu araç ile  o nesneyi seçip seçilen alanın koordinatlarını nasıl alırız.
  7 Ekim 2018 Pazar 21:36

Tüm Yanıtlar

 • o aracın kordinatı location ile alabilirsin
  7 Ekim 2018 Pazar 21:47
 • Merhaba,

  int koorx = button1.Location.X;
  int koory = button1.Location.Y;

  şeklinde değerlere ulaşabilirsiniz.

  İyi çalışmalar.

  8 Ekim 2018 Pazartesi 06:16
 • Samet bey sanırım bir kontrolün form üzerindeki location değerini değilde picturebox yada her hangi bir image tutabilen kontrol içerisindeki resmi(image değerini) photoshopta ki gibi kesmek istiyor  :)

  Eğer doğru anladıysam , Samet bey istediğiniz şey (sorduğunuz soru) çok geniş kapsamlı yani aslında siz bir photoshop yazmak istiyorsunuz.Eğer ne yapmak istediğinizi söylerseniz (yani bu istediklerinizin ne gibi bir amaca hizmet ettiğini) belki daha basit bir çözüm bulabiliriz.

  Örneğin eğer bir resim kesme otomasyonu vb bir şey düşünüyorsanız c# ile photoshop programını kontrol etmenizi sağlayan bir kütüphane kullanabilirsiniz. Yardımı olacağını düşündüğüm bir kaç link ; msdn , github ve bu .

  Kolay gelsin.

  8 Ekim 2018 Pazartesi 08:14
 • Altan Hocam , Mehmet Hocam Cevaplarınız için teşekkürederim. Lakin ben yapmak istedğimi ifade edemediğimi düşünmekteyim.Daha önce yapmak istediğimin bir videosunu çekip bazı hocalardan yardım talep etmiştim ama ilgilenen olmadı. vaktiniz olursa alttaki video linkinden videoyu izleyebilirsiniz. yardım etmek isterseniz ben sıklıkla bu konuyu takip edeceğim.

  Video Link
  9 Ekim 2018 Salı 16:49