none
yerel ağ bağlantısı geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil

  Soru

 • Selamlar arkadaşlar

  başlıktan da anlayacağınız gibi aldığım hata bu. internette bayağı bir araştırdım ama bir türlü kesin sonuca ulaşamadım.
  sorun şöyle ki internete kablo ile bağlanıyorum. kabloyu bilgisayara bağlayınca tanımlanamayan ağ hatası geliyor ve internet bağlantısı yok yazıyor. ama aynı kablo arkadaşın laptop ta tıkır tıkır çalışıyor. sorun giderme deneyince bana "yerel ağ bağlantısı geçerli bi IP yapılandırmasına sahip değil" uyarısını veriyor.

  cmd komutuyla yapılan bütün işlemleri denedim, sürücü yükledim sildim, IP numarasını elle girmeyi denedim, otomatik ip adresi seçeneğini seçtim bin tane ayar denedim düzelmedi. ve en sonunda format attım ve söylüyorum hala DÜZELMEDİ. deli olacam cidden fıttıracam. hiç böyle olmazdı anlamıyorum sorun nedir. lütfen biriniz yardım edin.

  bu arada internete wifi dan rahatlıkla bağlanabiliyorum. derdime derman olun lütfen.

  01 Şubat 2013 Cuma 05:59

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bu tarz sorunlar maalesef MSDN forumları kapsamında değil, MSanswers forumları kapsamındadır. Bağlantı linki aşağıdadır.

  http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/networking

  İyi çalışmalar.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  İletişim : alirizainceoglu[at]hotmail[nokta]com

  01 Şubat 2013 Cuma 07:36
  Sahip